«Шахтар» розгромив «Металіст» та вийшов у лідери Української Прем’єр-ліги

Поєдинок проходив на «Арені Львів»

В УПЛ тривають матчі п’ятого туру. У Львові харківський «Металіст» у статусі господаря поля приймав «Шахтар». «Гірники» здобули перемогу та очолили турнірну таблицю.

У суботу, 1 жовтня, у Львові відбувся поєдинок команд з верхньої частини турнірної таблиці УПЛ. «Металіст» на «Арені Львів» приймав одного з лідерів чемпіонату «Шахтар».

Металіст: Рибка, Романюк, Мизюк, Порох, Клименчук, Чайковський, Танковський, Ралюченко, Коркішко, Прядун, Картушов.

Запасні: Костик, Чідомере, Панасенко, Книш, Шамич, Шопін, Рязанцев, Підлепенець, Федорів.

Шахтар: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Степаненко, Зубков, Бондаренко, Судаков, Мудрик, Сікан.

Запасні: Шевченко, Пятов, Траоре, Кривцов, Швед, Джурасек, Топалов, Тейлор, Очеретько, Назарина, Козік, Петряк.

Перебіг поєдинку

Початок зустрічі пройшов у невисокому темпі. Певну роль у цьому зіграла дощова погода. Газон був слизьким і командам знадобився певний час для адаптації. «Шахтар» контролював м’яч, але розігрував свої комбінації ближче до середини поля. Гості приспали пильність оборони суперника і на 18-й хвилині відкрив рахунок. Конопля з лівого флангу подав кутовий, а Сікан на ближній стійці головою підрізав м’яч у ворота «Металіста».

На 30-й хвилині «Шахтар» закріпив свою перевагу в рахунку. Два гравці «гірників» прорвали лінію оборони. Судаков зібрав на себе увагу голкіпера та захисника і віддав передачу, а Сікан забив у порожні ворота. «Шахтар» не зупинився і через 5 хвилин забив втретє. Зубков технічно підсік м’яч над голкіпером «Металіста» та зробив рахунок 0:3. На 38-й хвилині Сікан оформив хет-трик, головою замкнувши подачу Мудрика з лівого флангу.

У перерві тренери обох команд провели по дві заміни. У «Металіста» на поле вийшли Підлепенець та  Панасенко, а у «Шахтаря» - Тейлор і Назарина. «Шахтар» продовжив плести мереживо своїх комбінацій. У «Металіста» ж у атаці нічого не виходило. Дуже хотів відзначитись Михайло Мудрик. На 59-й хвилині його удар пройшов в декількох сантиметрах від штанги. Рибка не реагував, а тільки поглядом супроводжував м’яч.

Траоре вийшов на заміну і на 72-й хвилині ударом з лінії штрафного майданчика в лівий кут відправив у ворота «Металіста» п’ятий м’яч.  Через 8 хвилин арбітр призначив пенальті в ворота «Металіста» за фол проти Бондаренка. Мудрик несильно пробив у лівий кут, а Рибка удар парирував. На 88-й хвилині «Металіст» розмочив рахунок. Після подачі кутового з правого флангу Чідомере головою переправив м’яч у сітку. Але останнє слово в матчі залишилось за «гірниками». В компенсований час Джурасек проштовхнув м’яч у ворота «Металіста».

• Металіст — Шахтар 1:6 (Чідомере, 88 - Сікан, 18, 30, 38 Зубков, 35, Траоре, 72, Джурасек, 90+1).

«Шахтар» обійшов СК «Дніпро-1» та очолив турнірну таблицю УПЛ. Команда залишиться на першій сходинці принаймі до матчів шостого туру. «Металіст» перебуває на 7-й сходинці турнірної таблиці, поступаючись землякам з «Металіста 1925» одним балом.

Раніше Інформатор розповідав про вихід молодіжної збірної України з футболу на Євро-2023. Також ми повідомляли про перебіг матчу Ліги націй УЄФА між збірними України та Шотландії.