«Шахтар» провів товариський матч з «Ромою»

Поєдинок пройшов у Римі.

«Шахтар» продовжує підготовку до сезону 2022/23. Черговим суперником українського клубу став перший в історії переможець Ліги конференцій.

За розвитком подій у поєдинку уважно стежив Інформатор.

У неділю, 7 серпня, «Шахтар» в рамках підготовки до сезону 2022/23 провів черговий товариський матч. Суперник «гірників» італійська «Рома», яку очолює Жозе Моуріньо, у травні виграла фінал Ліги конференцій та стала першим в історії переможцем цього турніру. На поле стадіону «Стадіо Олімпіко» у столиці Італії команди вийшли в таких складах:

Рома:  Руї Патрісіу, Манчіні, Кумбулла, Віна, Челік, Пеллегріні, Матич, Спінаццола, Дібала, Дзаньоло, Абрахам.

Шахтар: Трубін, Матвієнко, Конопля, Кривцов, Бондар, Джурасек, Кулаков, Судаков, Михайличенко, Мудрик, Вакула.

Запасні: Шевченко, Пузанков, Пятов, Кирюханцев, Фарина, Козік, Корнієнко, Топалов, Очеретько, Криськів, Бондаренко, Кащук, Тотовицький, Сікан.

«Рома» з перших хвилин намагалась взяти контроль над грою. Гравці італійського клубу за рахунок дрібного та середнього пасу просувалися вперед, а втративши м’яч відразу застосовували пресинг. Проте перший удар в площину воріт завдали гості. На 11-й хвилині Михайличенко пробив з далекої відстані, а голкіпер «Роми» без суттєвих труднощів забрав м’яч. На 18-й хвилині «Рома» забила. Господарі кількома короткими передачами вивели Пеллегріні на ударну позицію, а той без шансів для Трубіна пробив під поперечину. Через 7 хвилин Дзаньоло вийшов майже сам на сам і пробив, але Трубін зреагував та ногою відбив м’яч. На 34-й хвилині Трубін знову врятував команду, парирувавши удар Дибали. «Рома» продовжувала насідати на ворота «Шахтаря». На 39-й хвилині Дзаньоло з правого кута штрафного майданчика змістився у центр та пробив у ліву стійку. Через хвилину Трубін відбив удар Дибали зі штрафного. Однак на 41-й хвилині «Рома» все ж таки досягла мети. Мудрик помилився при передачі, гравці «Роми» швидко перевели м’яч до одинадцятиметрової позначки, а Манчіні не залишив шансів голкіперу «Шахтаря». На цьому неприємності для українського клубу не скінчилися. В компенсований до першого тайму час Матич зробив силовий простріл, м’яч торкнувся Спінаццоли, а потім і Коноплі, та опинився у сітці.

В перерві у складі «Шахтаря» відбулося декілька змін. Зокрема захищати ворота команди вийшов Андрій Пятов. «Рома» також провела заміну на воротарській позиції. Господарі дозволили «Шахтарю» потримати м’яч та провести кілька позиційних атак. Однак чогось небезпечного біля воріт «Роми» не відбулося. А от швидка атака римлян на 59-й хвилині привела до четвертого голу. Автором забитого м’яча став Дзаньоло. Заповнені трибуни «Стадіо Олімпіко» продовжували підганяти господарів. На 74-й хвилині Пеллегріні потужно пробив з-за меж штрафного майданчика, м’яч влучив у поперечину, потім у спину Пятову, вдарився у стійку, знову у Пятова, і тільки після цього залишив межі поля. «Рома» домінувала у всіх аспектах гри, не дозволяючи собі розслабитись, не зважаючи навіть на переконливий рахунок. І зрештою на 87-й хвилині Бове зробив рахунок 5:0.

• Рома — Шахтар 5:0 (Пеллегріні, 18, Манчіні, 41, Конопля (автогол), 45+1, Дзаньоло, 59, Бове, 87).

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг матчів юніорської збірної України на чемпіонаті Європи з баскетболу.