У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Це вдалося дізнатися завдяки розбору іранських дронів-камікадзе
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що в дронах-камікадзе, які росія постійно відправляє по містах України, знайшли запчастини союзників України. Висувати звинувачення ніхто не прагне, оскільки більшість запчастин були зроблені до повномасштабного вторгнення рф. Проте, ворог продовжує отримувати західні запчастини й зараз, в обхід санкцій.
Про це Данілов заявив в ефірі телемарафону. За його словами, під час розбору уламків та повноцінних дронів-камікадзе іранського виробництва вдалося встановити виробників переважної частини деталей для цих безпілотників. Встановлено, до деякі з них зроблені в країнах, які зараз є нашими партнерами в протистоянню російському вторгненню.
“Ми їх (безпілотники – ред.) розібрали і, на жаль, виявили там частини, які не виробляються ні в Ірані, ні в Росії”, – заявив Данілов.
Водночас, він припустив, що мова не йде про “зраду”. Справа в тому, що здебільшого дрони вироблялися в 2019-2021 роках. Таким чином, закупити ці деталі могли ще до повномасштабного вторгнення. Зараз Іран та росіяни просто використовують запаси.
Водночас, проблема обходу росією санкцій й досі актуальна. Вороги отримують західні запчастини для своїх дронів та ракет, не дивлячись на обмеження. Секретар РНБО закликає розібратися в ситуації та обмежити доступ агресора до цих запчастин.
У травні росіяни провели найбільшу атаку “Шахедами” по Україні. Тоді вороги випустили 54 баражуючі боєприпаси по нашим містам, 52 з яких успішно збили сили ППО. Данілов назвав цю атаку проявом “тупості та впертості в різних їх варіаціях”.
Водночас, росія продовжує обходити санкції та отримувати різного роду продукцію, якої в неї бути не має. Зокрема, розробки Boeing та Airbus потрапляли до російських авіакомпаній, не дивлячись на обмеження. Мова йде про авіаційні деталі. На паперах, отримували ці деталі цивільні авіакомпанії, проте вони могли бути використані у військових цілях.
Нагадаємо: керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що Україна потрапить до НАТО та ЄС швидше, ніж усі очікують.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.