Безпілотники вразили підстанцію у Севастополі, що живить весь енергорайон окупованого міста. Тролейбуси зупинені
Тимчасово окупований Севастополь вранці 24 червня повністю залишився без електропостачання після удару по головній міській підстанції. Ціллю стала вузлова підстанція ПС 330/220/110/35 кВ "Севастополь" - об'єкт, що забезпечує електрикою весь Севастопольський енергорайон. Окупаційна влада намагається заспокоїти жителів, але вже зупинила тролейбуси і перевела дитячі садки на скорочений режим.
Про удар першим повідомив моніторинговий Telegram-канал "Кримський вітер", посилаючись на своїх підписників. Близько четвертої години ранку пролунало приблизно шість-сім вибухів. Спалахнула сильна пожежа, над об'єктом здіймається стовп чорного диму. Підстанція забезпечує електрикою весь Севастопольський енергорайон і є одним із головних енергооб'єктів міста.

"У результаті атаки ворога на нашу енергетичну інфраструктуру місто тимчасово залишилося без електропостачання. Пошкоджені об'єкти енергетики, на місці працюють служби, а масштаби руйнувань уточнюються", - заявив призначений Росією "губернатор" Михайло Развожаєв у своєму Telegram-каналі.
Окупаційний чиновник також закликав містян економити заряд телефонів і користуватися гаджетами лише для термінового зв'язку, не вмикати всі електроприлади одразу після відновлення світла та зберігати спокій.
На об'єктах запроваджено особливий режим роботи. Развожаєв запевнив, що "фахівці оцінюють масштаби пошкоджень і докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення електропостачання" і що "усі екстрені служби перебувають у стані повної готовності".
Після нічного удару по електропідстанції у Севастополі зникло світло. Окупаційна влада зупинила тролейбуси та обмежила роботу дитячих садочків. На Північній стороні, в Інкермані та Орлиному дитячі садки працюють у звичайному режимі, а в інших районах міста перейдуть у режим чергових груп.
Удар по Севастополю став частиною масштабнішої нічної атаки на весь окупований Крим. Вночі окупованим Кримом прокотилася серія потужних вибухів - від Сімферопольського району до Севастополя. Мобільні вогневі групи збивали безпілотники, у кількох районах спалахнули пожежі, атака тривала кілька годин.
Севастополь - не перше місто в окупованому Криму, яке отримало удар від українських безпілотників. Сімферопольська (Таврійська) ГРЕС - стара радянська теплоелектроцентраль, збудована ще у 1958 році. Станом на ранок 24 червня надійшло підтвердження удару по цьому об'єкту, атака якого безпосередньо позначається на теплопостачанні міста.
Напередодні, 23 червня, після атаки дронів у Керчі палала ТЕЦ, а пів Криму залишилось без світла. Так званий радник "голови" анексованого півострова Олег Крючков оголосив про "превентивне" запровадження графіків віялових відключень електрики в Криму. За попередніми даними, без електропостачання залишилася приблизно половина території півострова.