За словами нардепа від Голосу людей середнього і старшого віку у війську набагато більше, ніж молоді
В Україні дедалі частіше обговорюють пониження граничного мобілізаційного віку з 60 до 50 років. Однак, якщо це зробити, є ризик недоукомплектування тилових та допоміжних частин. Людей середнього та старшого віку у нашому війську набагато більше, аніж молоді.
Про це заявив народний депутат та журналіст Сергій Рахманін в інтерв’ю Українській правді. За його словами, у Генштаба питання щодо зниження мобілізаційного віку наразі не стоїть, а отже ми маємо покладатися на цю позицію.
“На моє переконання, треба зменшувати, але якщо ви подивитесь на демографічну картинку України, то з'ясуєте, що людей середнього і старшого віку у нас в рази більше, ніж молоді. І тому, якщо ми викреслимо цих людей зі списку мобілізаційного ресурсу, то навіть деякі тилові й допоміжні частини просто будуть недоукомплектовані, – зауважив нардеп.
За його словами, окремі офіційні представники Міністерства оборони і Генштабу пропонували знизити цю планку до 55 років чи навіть до 50. Втім, військово-політичне керівництво нині не готове говорити на цю тему в осяжній перспективі.
Інформатор ще у червні дізнався від нардепа і члена Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрія Здебського, що граничний мобілізаційний вік можуть понизити з 60 до 50 років. За його словами, у профкомітеті обговорювали це питання, оскільки ці люди краще допомагатимуть економічній ситуації. Водночас казав, що зменшувати мобілізаційний вік нижче 25-ти парламентарі поки не збираються.
А у серпні народний депутат від "Голосу" та військовий Роман Костенко казав, що в Україні мобілізаційний вік має бути в межах 20-50 років. Саме така вікова категорія військових може ефективно виконувати бойові завдання. Ті, кому за 50, можуть долучатися до армії за власним бажанням, але не у бойові підрозділи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.