Сепаратизм - зло. Під стінами Європарламенту відбулася масштабна акція на підтримку Азербайджану

Читать на русском

Активісти руху AZfront відстоюють неприпустимість сепаратизму

Читать на русском
Акція на підтримку Азербайджану  під стінами Європарламенту
Учасники мітингу тримали плакати з гаслами англійською та французькою мовами

Активісти руху AZfront відстоюють неприпустимість сепаратизму

З прапорами України та Азербайджану у Люксембурзі активісти AZfront доводили неприпустимість сепаратизму для будь-якої країни світу. Представники проукраїнського руху переконані: нині в Європі триває кампанія з дискредитації їхньої батьківщини. Запущений чорний піар руками вірменської діаспори, яка не втрачає нагоди вбити клин між енергетичними партнерами - ЄС та Баку.

Про це йдеться у статті  5 каналу.

Учасники мітингу скандували: «Карабах» та «AZfront». Вони тримали плакати з гаслами англійською та французькою мовами: «Карабах – це Азербайджан!», «Карабах – міжнародно визнана територія Азербайджану!».

Окрім українського прапора на акції з'явилися плакати, які підкреслюють спільність викликів, з якими стикаються дві дружні держави: «Азербайджан, як і Україна бореться із сепаратизмом!», «Сепаратизм в Україні, сепаратизм в Азербайджані – одне зло!».

Ця думка протягом останнього року багаторазово відзначалася центральними українськими ЗМІ та великими виданнями інших країн Європи.

Ще в листопаді минулого року Unian констатував: «Так само, як у 2014-2022 роках. РФ окупувала близько 20% території України, у 1991–1993 роках. вірменські збройні формування окупували 20% території Азербайджану».

У грудні телеканал «Прямій» наголошував: «Азербайджан, як і Україна, став жертвою агресії. Адже з 1991 по 1993 рік Вірменія за допомогою Росії окупувала 20% території Азербайджану. І навіть після Другої Карабахської війни, яка сталася два роки тому, Вірменія все ще контролює третину Карабаху, який є територією Азербайджану. Тоді ж 5-й канал додавав: «Азербайджан, як і Україна, намагається викорінити сепаратизм, спровокований та підтримуваний Росією».

Вітаючи азербайджанський народ з успішною контртерористичною операцією в Карабаху, засновник та гітарист одного з найвідоміших українських рок-гуртів Green Grey, Андрій Яценко (Дизель), 20 вересня заявив: «У Азербайджану та України один ворог, це – сепаратизм».

Проукраїнський рух AZfront, що виник протягом останнього року навколо однойменного Telegram-каналу, спонсорується азербайджанськими комерсантами, які до російського вторгнення мали бізнеси у Харкові та Дніпрі. З грудня минулого року AZfront регулярно надає матеріальну допомогу мешканцям Харківської та Донецької областей. Перед минулим Новим роком до Харкова було доставлено 15 генераторів, придбаних коштом, зібраними понад 170 передплатниками AZfront з Баку, Сумгаїту та Гянджі. У лютому таким же чином зібрані гроші було закуплено автотранспорт для волонтерів Харківської області.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.