СБУ обмежила діяльність популярного книжкового інтернет-магазину за продаж російських книг, але їх все ще можна замовити

Йдеться про книгарню "Книжкова хата" у Коломиї - на сайті видання досі збереглися книги російською мовою, які можна купити - новини України

СБУ обмежила діяльність популярного книжкового інтернет-магазину за продаж російських кни
СБУ обмежила діяльність популярного книжкового інтернет-магазину за продаж російських кни

Популярна серед мешканців Коломиї книгарня "Книжкова хата" потрапила під обмеження СБУ. Причиною санкцій став сайт книжкового магазину - на ньому досі присутні книги російською мовою. Щоправда, придбати більшість з них вже неможливо, але деякі все ж можна купити досі. Власник магазину - 70-річний Іван Максимів самостійно не може прибрати книжки російською мовою з сайту книгарні, бо просто не вміє це зробити.

Про те, що відома у Коломиї книгарня потрапила про обмеження СБУ, повідомляє Dev.ua. Видання звернулося за коментарем до працівників книжкового магазину, утім у них інформації про обмеження СБУ немає. Сайт книгарні є дуже популярним серед мешканців Коломиї. Приміром, у травні цього року він мав 44 тисячі відвідувачів. 

Згодом з журналістами видання зв'язався власник "Книжкової хати" Іван Максимів і пояснив ситуацію з обмеженням. За його словами, сайт книгарні створював його син ще у 2000-их роках. Тепер він живе у США.

Сама книгарня існує в Коломиї з далекого 1985 року. Магазин орієнтований лише мешканців міста, але на сайті й справді присутні книги російською мовою.Це старі зразки, які додавалися на сайт у 2000-их роках. Придбати більшість з них тепер неможливо, бо з'являється повідомлення "продано, немає у наявності". 

СБУ обмежила діяльність популярного книжкового інтернет-магазину за продаж російських книг, хоча їх там давно немає 1

Утім деякі книги російською мовою купити все ж можна. Вкладка "купити" активна, підсвічується зеленим кольором, а при натисканні на неї відвідувача сайту переводить у розділ "кошик", де можна оформити замовляння через "Нову пошту" або "Укрпошту".

СБУ обмежила діяльність популярного книжкового інтернет-магазину за продаж російських книг, хоча їх там давно немає 2

 

СБУ обмежила діяльність популярного книжкового інтернет-магазину за продаж російських книг, хоча їх там давно немає 3

СБУ обмежила діяльність популярного книжкового інтернет-магазину за продаж російських книг, хоча їх там давно немає 4

Власник магазину 70-річний Іван Максимів каже, що проситиме сина повидаляти російські книги з сайту книгарні. Зважаючи на вік та відсутність досвіду, чоловік не може зробити цього самостійно.

"У 2021 році син з родиною переїхав до США. З того часу сайтом займаюся я, але не знаю, як видалити ті книги звідти. У мене вже такий вік — майже 70 років. Навіть якщо книги продані чи відсутні, вони можуть бути на цьому сайті. Ну як у Коломиї російські книги?! Тепер я буду звертатися до сина, щоб видалити ці книги з сайту. Він багато працює, але, сподіваюсь, він знайде час, щоб це виправити або навчить мене, як їх прибрати", — розповів Іван Максимів.

Тим часом, в обмеженні щодо "Книжкової хати" вказано таке: "…з метою забезпечення оборони та безпеки держави в умовах надзвичайної ситуації, стратегічного або воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2025 № 75, на підставі звернення Служби безпеки України".

Україна позбувається від російської мови

Кабінет міністрів України 24 грудня схвалив законопроєкт, що передбачає зміни до деяких законів. Зокрема, йдеться про оновлення офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов. Згідно з документом, російська та білоруська мови можуть бути виключені з переліку, що включає інші регіональні та міноритарні мови.

Раніше міністр освіти та науки Оксен Лісовий підтвердив, що Міносвіти підтримує законодавчу ініціативу, яка забороняє спілкування російською мовою під час перерв в українських навчальних закладах, зокрема у школах. Невдовзі мова окупанта зникне навіть на перервах, а от над розвитком мов корінних народів, навпаки, слід попрацювати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube