«Це війна на виснаження. У ній не буде переможців, лише переможені. До цього списку поки входять Росія та Україна, які попри прагнення видати бажане за дійсне, більше втратили, ніж здобули.»
Тож якщо після перегляду виникне лише одне запитання: "Ну то вони все-таки типу пара чи ні?" - значить, ви все зрозуміли.
Безпілотників буде більше
Міністр оборони Рустем Умєров разом з Віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим взяли участь у зустрічі з виробниками БПЛА, організованій defense tech кластером Brave1. До неї долучилися представники понад 120 компаній. Про що говорили і до чого домовилися?
Рустем Умєров заявив, що Міністерство оборони виходить на новий рівень формування потреби за принципами Сил оборони країн НАТО: не від конкретних номенклатур і торгових марок, а від параметрів завдань, бойових умов та досвіду застосування. Він сказав, що «Агенція оборонних закупівель» вже зараз укладає довгострокові контракти:
«Не хочу говорити точну цифру, але йдеться про сотні тисяч різних типів, під виконання різноманітних завдань. Це без FPV — розвідка, корегування вогню, ситуаційна обізнаність в режимі реального часу. Ворог добре знає, що таке українські дрони. Сам факт того, що наш коптер висить в повітрі, є фактом стримування, який змушує ворога тричі подумати, перш ніж висуватися на наші позиції», – сказав Міністр оборони.
Зазначено, що протягом 2023 року було суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА: 67 моделей українських БПЛА отримали кодифікацію, 58 отримали держконтракт. Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.
Михайло Федоров, у свою чергу, назвав пріоритетні технології БПЛА для розвитку:
«Це топзадачі від Сил оборони для виробників зараз. Також активно працюємо по треку розвитку роботизованих платформ, боєприпасів та РЕБ — майже щотижня нова одиниця отримує кодифікацію за стандартами НАТО», - ровідомив міністр.
Федоров також нагадав, що минулого року запустили кластер для розвитку військових технологій Brave1, який підтримує виробників інновацій, видає гранти й допомагає з допуском до експлуатації та кодифікацією. У планах — збільшити розмір грантів до $200 тисяч, щоб винахідники могли зробити якісний прототип.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.