Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Список схвалених кандидатів оголосять в березні
Депутат парламенту Норвегії від «Соціалістичної лівої партії» Петер Ейде висунув протестний рух Black Lives Matter («Життя чорних мають значення»)на Нобелівську премію миру 2021 року. Депутат посилається на просування акцією світової усвідомленості в расової несправедливості.
Про це повідомив TheGuardian,- передає Інформатор .
У своїх документах про висунення цієї кандидатури Ейде заявив, що ця кампанія змусила країни за межами США почати боротися з расизмом в своїх суспільствах.
«Я вважаю, що одна з ключових проблем, з якими ми стикаємося в Америці, а також в Європі та Азії, - це посилення конфлікту, заснованого на нерівності. Black Lives Matter стало дуже важливим всесвітнім рухом з боротьби з расовою несправедливістю», - сказав депутат.
Головною відмінністю цієї акції від усіх попередніх є те, що вона мобілізувала всіх членів суспільства, а не тільки пригноблених темношкірих.
Кандидатури на Нобелівську премію миру приймаються від будь-якого політика, який працює на національному рівні. Йому дозволяється викласти свою позицію у 2000 слів. Крайній термін подачі документів у цьому році - 1 лютого. В кінці березня конкурсний комітет вже підготує короткий список номінантів. Переможця оголосять в жовтні, а нагородять 10 жовтня.
Black Lives Matter - громадський рух, який виступає проти расизму по відношенню до темношкірих. Його заснували у 2013 як онлайн-рух після того, як США виправдали Джорджа Циммермана, який вбив у лютому 2012 року у Флориді 17-річного афроамериканського підлітка Трейвона Мартіна. Хлопець йшов один додому, коли його побачив сусід Циммерман і застрелив як підозрілого.
Особливу популярність рух отримав після вбивства поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда в Штатах 25 травня 2020 року.
Нагадаємо, Дональда Трампа і Володимира Путіна також номінували на Нобелівську премію миру цього року. Крім того, назвали кандидатів на Нобелівську премію миру в області медицини .