Збіднілі громадяни Куби масово погоджуються на ці "щедрі" пропозиції
Росіяни продовжують вербувати іноземних громадян, серед них й кубинців, до лав своєї армії. Вони обіцяють "добровольцям" щедрі виплати та громадянство РФ. Натомість відправляють їх на "м'ясні штурми".
Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається, що до лав російської армії вже стало кілька сотень кубинців. Вони погоджуються на пропозиції РФ через економічну кризу у країні, яка супроводжується нестачею продовольства, відключенням світла та вуличними протестами. Саме цим і користуються росіяни.
"Добровольці записуються по неофіційних каналах, і загальна кількість учасників бойових дій, ймовірно, становить кілька сотень, хоча точні дані встановити складно", – йдеться у повідомленні.
Представники та влада Куби по різному реагує на участь її громадян у війні проти України. Наприклад, посол країни у Москві у вересні минулого року заявив, що уряд не заперечує проти приєднання їх громадян до російської армії. Тим часом міністр закордонних справ Бруно Родрігес заявив, що "однозначна" позиція Гавани полягає в тому, щоб протистояти такому втручанню.
Крім того, у Кубі було заарештовано угрупування, яке заманювало кубинців на війну. Міністерство закордонних справ заявило, що "Куба не бере участі у війні в Україні" та діятиме "твердо" для того, щоб припинити будь-які кампанії з вербування.
Москва максимально намагається уникнути масової мобілізації своїх громадян, тому вербує до війська іноземців. Це мешканці Казахстану, Вірменії, Сирії, Куби, Непалу, Індії та мігранти з країн Азії. За службу у рядах ЗС РФ пропонують платити 495 тис. руб. ($5140).
Деякі з таких "добровольців" стали жертвами торговців людьми. Але більшість з них вирушили на війну, щоб забезпечити своїм родинам прожиток. Індійська газета The Hindu писала, що мінімум 100 їх громадян були завербовані РФ як "помічники з безпеки армії". Деякі з них навіть не усвідомлювали, що підписані контракти приведуть їх на передову лінію.
Іноземних громадян звозять на тимчасово окуповані території Україн. Там вони проходять підготовку на місцевих полігонах, а згодом їх залучать до бойових дій. Навчають їх інструктори ПВК "Вагнер" та інших спецпідрозділів армії РФ. Згодом їх відправляють у штурми, які все частіше називають "м'ясними".
Тим часом непальський уряд звернувся до Росії з проханням повернути громадян з війни. Йдеться про понад 200 осіб. Але на момент звернення щонайменше ніж 14 осіб вже загинули. Відомо, що їм пообіцяли зарплатню у 2000 доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.