«Росіяни в біді», – західна розвідка прокоментувала контрнаступ ЗСУ

Читать на русском

Багато надалі залежатиме від дій рф

Читать на русском
«Росіяни в біді», – західна розвідка прокоментувала контрнаступ ЗСУ

Багато надалі залежатиме від дій рф

12-го вересня офіційні представники розвідки США заявили, що досягнення ЗСУ під час контрнаступу можуть вказувати на потенційний перелом у війні. Частина подальшого успіху залежить від кроків рф. Теперішня ситуація розкрила також значну частину слабких місць у ворожій армії. 

Коментарі щодо ситуації в Україні надали представники воєнної розвідки США для The Washington Post. Загалом, розвідники кажуть, що швидкий контрнаступ та значні досягнення можуть означати переломний момент у війні та посилити тиск на Москву. Остання може бути вимушена залучити додаткові сили – військовий призов та перекидання підрозділів з інших місць. Це не піде на користь й без того зіпсованому іміджу рф серед власного населення. 

Усього за декілька днів Україна змогла повернути значну частину Харківської області. На окупацію цих територій рф витратила весь час з початку повномасштабного вторгнення. Швидкість просування ЗСУ приголомшила війська рф та командування. 

«Росіяни в біді. Питання полягатиме в тому, як відреагують росіяни, але їхні слабкі сторони виявились, і вони не мають великих резервів живої сили чи обладнання», – зазначив співрозмовник видання у розвідці. 

Інший представник розвідки зазначив, що Україна обережно просувалася вперед, зміцнюючи досягнення. Водночас, рф усвідомила, що не має достатньої кількості техніки та озброєння, аби утримувати вже деокуповані міста. Частина рашистів тікала, кидаючи купу озброєння та техніки. 

Чиновники США наразі скептично ставляться до можливості використання хімічної чи тактичної ядерної зброї з боку рф. путін занадто довго опирався виклику додаткових сил. Проте, на думку експертів США, окупанти ще можуть перегрупуватися та завдати «потужний удар у відповідь».

Експерти поки не беруться впевнено стверджувати, що настав переломний момент у війні. Вони визнають, що це серйозна військова невдача для рф. Проте, на жаль, усе ще не вирішено. рф усе ще утримує стратегічно важливі міста, як Маріуполь та Херсон. Прориви ЗСУ там можуть бути більш значущими. Проте, за словами західних експертів, бойові дії там завдали занадто великих збитків Україні – наші воїни потребують більше зброї та, зокрема, артилерії .

Контрнаступ ЗСУ 

У вересні Збройні сили України почали активний контрнаступ на сході України. Попередні натяки на активізацію дій на херсонському напрямку виявилися маневром, аби заплутати ворога. Завдяки професіоналізму наших воїнів, усього за декілька днів вдалося звільнити майже 6 тисяч квадратних кілометрів української землі. Станом на 13 вересня, Харківська область майже повністю очищена від окупантів. 

Нашим воїнам вдалося розширити контрнаступ зі східного та південного напрямків також і на північний. Рашисти змушені були тікати, залишаючи купу озброєння та техніки. Одночасно з активізацією наших атак почали стрімко зростати і щоденні втрати окупантів. ЗСУ продовжують активно працювати над повним звільненням нашої землі. 

Раніше ми писали про те, чому звільнення Лиману є важливим для українського наступу: коментарі експертів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.