Росіяни приписали Столтенбергу слова про ЗСУ та гарматне мʼясо: навіщо це робиться

У соціальних мережах, зокрема у Threads, російська пропаганда намагається просунути ідею, нібито Захід використовує Україну

Єнс Столтенберг
Слова генсека НАТО Єнса Столтенберга росіяни вирвали з контексту

Російські джерела через соціальні мережі, зокрема через Threads, поширюють фейкову інформацію про те, нібито генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав військових ЗСУ "гарматним м’ясом". Насправді, це - неправда. Столтенберг нічого подібного на адресу ЗСУ не казав, а такими заявами користувачі намагаються просунути наратив, нібито Захід використовує Україну.

Про це повідомляють розвінчувачі фейків з команди VoxCheck у рамках партнерства з Meta. За ключовими словами вони виявили виступ Єнса Столтенберга, який часто цитують. Це вочевидь його виступ на пресконференції з прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком 23 квітня 2024 року. Однак, його слова було вирвано з контексту.

Росіяни поширюють фейки через Threads
Росіяни поширюють фейки через Threads

Столтенберг не називав військових ЗСУ "гарматним м’ясом". Цей вислів активно використовують російські пропагандисти, щоб підтримати наратив про те, що західні партнери нібито експлуатують українців. Насправді, Столтенберг говорив про те, що країни НАТО повинні зробити свій внесок або сплатити певну ціну, надавши допомогу Україні, щоб уникнути втрати життів і щоб не жити у набагато небезпечнішому світі.

Столтенберг наголошує на необхідності підтримки України. Він певен, що це є інвестицією у безпеку інших країн, яким може загрожувати Росія

"Попри те, що зараз усі ми є союзниками, ми надаємо безпрецедентно значну підтримку Україні. Це лише частка оборонних бюджетів - ми говоримо про 2%, і це менше ніж 0,2% від нашої оборони та ВВП. Ми не наражаємо на небезпеку солдатів НАТО. Ні британських, ні норвезьких військових, будь-яких солдатів НАТО взагалі. Надаючи підтримку Україні, ми допомагаємо їй знищити російські бойові можливості, які потенційно можуть становити загрозу нам. Підтримка України – це не благодійність. Підтримка України – це інвестиція у нашу власну безпеку", - сказав він. 

Також деякі користувачі спекулюють на темі участі НАТО у війні, стверджуючи, що альянс "використовує" українців замість своїх військових. Представники НАТО нагадують, що організація створена для оборонних цілей, запобігання конфліктам та війнам, і не бере безпосередньої участі у них. Хоча в минулому НАТО втручалася у конфлікти, як, наприклад, на Балканах. У 2001 році Альянс проводив безпекову місію в Північній Македонії, допомагаючи роззброїти албанських екстремістів. Незважаючи на те, що НАТО не бере прямої участі у російсько-українській війні, країни-члени засуджують російську агресію та надають Україні військову допомогу. Під час виступу на засіданні Ради Україна - НАТО 19 квітня 2024 року генсек НАТО знову підкреслив, що підтримка України є ключовою для безпеки інших країн. 

"Україна використовує зброю, яку ми надаємо, для знищення російської бойової спроможності. Це надає нам усім більше безпеки. Тому підтримка України не є благодійністю. Це інвестиція в нашу власну безпеку", - сказав Єнс Столтенберг.

Чому "гарматним м'ясом" називають саме окупантів

Загалом, вислів щодо "гарматного м'яса" закріпився переважно стосовно військових Росії, який відправляють в Україну на убой, а потім набирають нових жертв. Про це своїм рідним у скаргах на командирів кажуть самі окупанти.

Раніше ми писали, що Росія відправляє помирати на фронт різноробочих "за оголошенням". Росії чхати як на наших людей, так і на самих своїх рашистів. Навряд чи там хтось рахує втрати, бо якось діла до цього нікому немає. 

У грудні 2023 року Росія навіть після смерті Євгена Пригожина продовжила вербувати в'язнів. На фронті в Україні саме зеків (яким перед цим створили сильні стимули ризикувати життям, щоб отримати свободу) використовують в основному як гарматне м'ясо. Кожен п'ятий з них вже загинув.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube