Росіяни посилили атаки ударними дронами по Україні: у Повітряних Силах назвали причини такої схеми

Читать на русском

Російські терористи зосередилися на виробництві ударних безпілотників, бо росії не вдається швидко виготовляти ракети

Читать на русском
Атака дронами
Атаки шахедами по Україні стали частішими та масованішими

Російські терористи зосередилися на виробництві ударних безпілотників, бо росії не вдається швидко виготовляти ракети

Російські терористи останнім часом активніше почали атакувати Україну дронами-камікадзе. Для росії це дешевше, ніж запускати ракети, також шахеди набагато швидше виготовляються. При цьому, відсоток збиття шахедів і ракет приблизно однаковий.

Про це в ефірі телемарафону заявив речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, росії атакувати Україну дронами - легше та дешевше, ніж ракетами.

"Чому вони збільшують (атаки, - ред.) шахедами? Тому що це легше, швидше, дешевше. Тому вони зосередилися на виробництві саме ударних БПЛА. Ракети швидко не вдасться виготовляти. Тим паче якщо санкції будуть посилюватися, а головне контроль наших партнерів за їх дотриманням", - пояснив Ігнат.

Він зазначив, що технології, закладені й в шахедах, й в ракетах, - саме західні. Юрій Ігнат підкреслив, що не слід вважати, що нібито ракети мало ефективні, а системи ППО стоять в тих місцях, куди ворог потенційно може завдавати ударів.

"Ракета летить точно, далеко і швидко. І я б не сказав, що її легше збити. Тут все в досвіді й у силах та засобах, які розташовані в тому чи іншому районі. На сьогодні протиповітряна оборона зосереджена на захисті об'єктів критичної інфраструктури, військових об'єктів міст мільйонників та інших міст, які атакує ворог. Де ворог частіше має потенційно завдавати ударів, там буде більше зосереджено сил та засобів", - пояснив речник Повітряних Сил.

Для кращого розуміння механізму розташування ППО він навів Київ як приклад. Ігнат зауважив, що для збиття ударних дронів та ракет застосовують різні засоби протиповітряної оборони.

"Скільки столиця зазнала ударів за цю війну. От власне тому не можна вважати, що ракети легше збивати. Відсоток збиття шахедів і ракет приблизно однаковий. Це різні типи повітряних цілей. І для кожної з них є свої засоби, які повинні працювати в тому чи іншому місті", - констатував військовий.

Атака шахедами вночі 3 жовтня

Вночі 3 жовтня окупанти атакували Україну 31 шахедом та крилатою ракетою "Іскандер-К". Протиповітряній обороні вдалося знищити 29 дронів та ворожу ракету. Зокрема, 16 шахедів збили над Миколаївською областю. Ще 13 ударних дронів та крилату ракету приземлили у межах Дніпропетровської області.

За даними командування Повітряних сил ЗСУ, у вересні ворог випустив рекордну кількість шахедів - 503 таких дрони, з них 396 було збито. До слова, у травні 2023 року окупанти запустили 413 БПЛА, у червні - 197, липні - 246. Аналітики зазначають, що росія буде продовжувати використовувати дрони-камікадзе Shahed-136 у війні проти України. Ворог, ймовірно, буде використовувати тактику масованих ударів по цивільних об'єктах, а також постійно змінювати вектори ударів, щоб ускладнити роботу ППО України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.