Диктатор заявив, що на український народ чекає важка доля, якщо українці не визначаться з новою владою
Самопроголошений правитель Білорусі Олександр Лукашенко у день президентських "виборів" в країні вибухнув низкою цинічних заяв щодо війни в Україні. Диктатор заявив, що Росія ніколи не піде із захоплених українських територій, не віддасть окупований Крим, але у 2025 році є шанс на припинення війни. При цьому правитель Білорусі напророкував важку долю українцям, якщо вони не визначаться з новою владою, і навіть заявив про білоруських миротворців.
Інформатор зібрав безглузді заяви самопроголошеного правителя Білорусі. Так званий "президент" вирішив додати собі голосів цинічними висловлюваннями про незаконну окупацію РФ українських територій на догоду Москві.
Самопроголошений правитель Білорусі стверджує, що нібито Росія ніколи не покине вже захоплені українські території. За його словами, Кремль не віддасть Україні й окупований Крим.
"Росіяни ніколи не підуть з українських територій, які їм зараз підконтрольні, також Москва ніколи не поверне Крим Україні", — заявив Лукашенко.
Він також напророкував українцям "важку долю", якщо не визначаться з новою владою. При цьому він переконаний, що у випадку балотування і перемоги на виборах ексголовкома ЗСУ Валерія Залужного, він нічим не відрізнятиметься від Зеленського, як президент.
Лукашенко заперечив слова Зеленського про те, що нібито пропонував йому вдарити по Мозирському НПЗ у Білорусі у 2022 році. За словами Лукашенка, йому було б "невигідно" пропонувати удар по НПЗ. Він би мав "відповісти на нього", а це б втягнуло Білорусь у війну.
"Ну навіщо ти це говориш? Ти поганий шоумен, ти навіть не Трамп. Ти брешеш", — сказав Лукашенко про Зеленського.
На думку Лукашенка, цього року з'явиться "світло наприкінці тунелю" для закінчення війни в Україні. При цьому, за його словами, "США не змусять Росію діяти в їхніх інтересах" в Україні.
"Треба зараз враховувати все і позицію Росії, без неї нікуди. Жодна Америка Росію не змусить. Із цього треба виходити. Ніколи не змусить, ось скаже, ось так ось зробити Путіну. По-перше, Трамп не ідіот, не дурень, він так Путіну не скаже. А по-друге, якщо скаже, це лише на шкоду. Не можна підганяти і нами тут крутити-крутити", - заявив він.
При цьому він переконаний, що якась "розв'язка війни" у 2025 році буде. Це, за його словами, буде "світлом у кінці тунелю". Водночас конфлікти все ж відбуватимуться.
"Цього року рішення, розв'язка якась буде. Я не кажу, що закінчиться війна та інше. Конфліктувати, напевно, ще довго будемо. Ми ж слов'яни, якщо починаємо конфліктувати, то це надовго. Але розв'язка вже буде. Світло в кінці тунелю з'явиться цього року", - додав Лукашенко.
Білоруський диктатор заявив, що "він не вічний", і поскаржився, що відчуває себе "не у своїй тарілці" після понад трьох десятиліть при владі, проте не мав вибору, бо й заміни для нього в країні немає.
За словами Лукашенка, якщо Польща зайде в Україну — матиме справи РФ та Білоруссю. "Західна Україна залишиться Західною Україною".
Лукашенко також злегка "зіганув", коли обговорював Ілона Маска, заявив, що у Білорусі працюють над створенням власно криптовалюти і вразив сексистською заявою про те, що жінка не може стати президентом, бо "це не жіноча посада".
Лукашенко впевнений, що білоруські миротворці були б найкращим варіантом в Україні. Запитання журналістів стосувалося можливої миротворчої місії країн Заходу, щоб охороняти кордони у разі досягнення перемир'я в Україні.
"Якщо в ім'я довіри та справедливості, то, окрім білоруської армії, у них нічого немає. Це не означає, що я пошлю як миротворців свою армію туди - 70 тис. - там їх вишикую. Але заради того, щоб було так, як домовляться – це лише білоруська. Інших немає. Всі інші будуть тягнути або на Захід, або на Схід.
"Але щоб ви розуміли, я туди не рвусь і, швидше за все, я своїх людей туди не збираюся відправляти - миротворців. Не збираюся. Але білоруси тільки можуть забезпечити між середнім і старшим братом нормальні взаємини", - сказав Лукашенко.
Однак він вважає, що не лише українці, а й Захід із цим не погодиться. "Їм треба пропхати своїх. Але це не дуже влаштовуватиме російську сторону. Якщо буде прийнято рішення про введення миротворчого контингенту, це буде дуже серйозна суперечка. Хто слабше виявиться, той і погодиться на ці варіанти", - сказав Олександр Лукашенко.