Росія збирається замість мобілізації заманювати до армії людей грошима - ЗМІ

Читать на русском

В Росії заявили, що у 2024 році російській армії вдалося набрати понад 100 тисяч новобранців

Читать на русском
Мрбілізація в росії
Цієї весни 150 тисяч росіян будуть призвані на військову службу

В Росії заявили, що у 2024 році російській армії вдалося набрати понад 100 тисяч новобранців

Росія готується найняти більше солдатів-контрактників для війни в Україні. Мета Кремля - принаймні на цей час уникнути чергового масового призову, який може підірвати народну підтримку війни. Росія використовує щедрі фінансові стимули для заохочення добровольців.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела. Зазначається, що Кремль прагне уникнути повтору вересневої мобілізації 2022 року, яка похитнула довіру суспільства та спровокувала втечу з країни мільйона росіян.

За словами керівника московського аналітичного центру "Центр аналізу стратегій і технологій" Руслана Пухова, Росія цього року могла б поповнити лави армії на 300 тисяч. Зробити це можна було б поступово - маючи до 30 тисяч новобранців щомісяця.

Міністерство оборони Росії 3 квітня повідомило, що у 2024 році вже вдалося набрати понад 100 тисяч новобранців. Причому щодня добровільно до армії приєднуються 1700 осіб.

Bloomberg зауважує, що Росія використовує щедрі фінансові стимули для залучення людей до війни. З початку року регіональні виплати новим військовослужбовцям-контрактникам зросли на 40% до в середньому 470 тисяч рублів (близько 5 тисяч доларів). При чому, в цю суму не входить єдина федеральна виплата 195 тисяч рублів.

"Російська влада намагається не проводити нової мобілізації, доки у неї є можливість її уникнути", - каже Павло Лузін, російський військовий експерт.

За його словами, цієї весни 150 тисяч росіян будуть призвані на військову службу. Закон дозволяє відправляти цих призовників на поле бою після чотирьох місяців військової служби.

Однак, як зауважив Лузін, це порушило б неодноразові публічні обіцянки не відправляти призовників у зону бойових дій, тому військове керівництво підштовхує їх до переходу на професійний контракт, який вони можуть зробити з першого дня служби відповідно до законодавчих змін, ухвалених минулого року. Як наслідок - все більше призовників скаржаться на значний психологічний, а в деяких випадках і фізичний тиск.

Bloomberg зазначає, що навряд чи таке поповнення дозволить Росії розраховувати на захоплення Запоріжжя, Харкова чи Одеси. Але ситуація на Донбасі для ЗСУ може погіршитися. Водночас аналітики сумніваються, що окупантам вдасться цього року захопити Слов'янськ та Краматорськ.

"Мета Путіна полягає в тому, щоб Захід дійшов висновку, що перемога Росії в Україні є неминучою і що ми повинні залишатися осторонь", - пояснила Наталія Бугайова, позаштатна співробітниця американського Інституту вивчення війни.

Україна оцінює, що за цю весну РФ мобілізує 300 тисяч людей

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія готує додаткову мобілізацію 300 тисяч військовослужбовців. Таку кількість окупантів хочуть назбирати до 1 червня.

Водночас, згідно з указом про призов диктатора Володимира Путіна, Кремль планує призвати на службу 150 тисяч строковиків. Це найбільше число з 2016 року. Процес триватиме з 1 квітня до 15 липня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.