Місцева влада закликала жителів міста під час оголошення повітряної тривоги утриматися від перебування біля адміністративних будівель
Російські війська в середу, 30 липня, двічі атакувала дронами Суми. Під час обстрілів ворог вже втретє за останні кілька днів влучив в будівлю Сумської обласної державної адміністрації. Є поранені люди.
Про це повідомив голова Сумської ОВА Олег Григоров. За попередньою інформацією, унаслідок удару по центру Сум постраждали люди, в лікарню доставили 75-річну жінку з уламковим пораненням.
"Росіяни знову вдарили по будівлі Сумської ОВА. У п’ятницю й суботу (25-26 липня) ворог уже атакував будівлю обласної державної адміністрації ударними дронами. Сьогодні - нова спроба знищити", - заявив Григоров.
Він вказав, що удари росіян по приміщенні ОДА свідчать про те, що загарбники будуть і надалі намагатися знищити її. Григоров закликав жителів міста під час оголошення повітряної тривоги утриматися від перебування біля адміністративних будівель.
Виконуючий обов'язки міського голови Артем Кобзар повідомив, що ударні дрони атакували також об'єкт критичної інфраструктури в Сумах. На місцях прильотів задіяні всі екстрені служби.
29 липня експерт з радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов повідомив, що ворог використовує Суми як тестовий полігон для випробувань нового ударного дрона "Італмаз". За його словами, "Італмаз" передає аналогову картинку пілоту, який цим дроном керує. А завадити цьому може комплекс РЕБ для придушення відео на діапазоні 3.3 ГГц. Втім, в Україні цього не роблять.
Водночас на Сумському напрямку у ЗСУ є успіхи. Днями Сили оборони України звільнили Кіндратівку у Сумській області від російських окупантів.
Нагадаємо, 22 червня українські захисники звільнили від російських окупантів прикордонне село Андріївка на Сумщині. Це вдалося зробити після тривалих боїв.