"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Деякі лідери країн Африки вже висловили занепокоєння у зв'язку із "наслідками санкцій ЄС"
Високий представник Європейського союзу Жозеп Боррель надішле листа своїм колегам з країн Африки з роз'ясненням, що не санкції ЄС проти росії за війну проти України, а дії кремля призвели до продовольчої кризи.
Про це Боррель розповів 20 червня у Люксембурзі на прес-конференції після засідання Ради ЄС з питань зовнішніх справ, передає Інформатор з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"Росія блокує український експорт. Росія не ми. Росія руйнує порти та сховища продовольства, руйнує транспортну інфраструктуру. Росія не ми. І це вже спричинило глобальну продовольчу кризу. Коли більш ніж 20 млн тонн зерна заблоковано в українських сховищах, і коли хтось заважає, щоб це продовольство досягло споживача, то хтось страждатиме від голоду. Це цілеспрямована спроба використати продовольство як зброю у війні. Це навмисна спроба створити голод у світі для того, щоб чинити тиск на мир, Україну, ЄС. Це те, що відбувається", - пояснив високий представник ЄС.
Він додав, що в цій ситуації російська пропаганда продовжує працювати за "типовою схемою гри".
"Вони створюють проблему та звинувачують у ній інших. І вони звинувачують санкції ЄС, хоча це вони несуть відповідальність за продовольчу кризу. Це не наші санкції, це дії Росії", - зазначив Боррель.
За словами політика, деякі лідери країн Африки вже висловили занепокоєння у зв'язку із "наслідками санкцій ЄС".
"Я поінформував моїх колег міністрів, що надішлю листа всім міністрам закордонних справ країн Африки з поясненням того, як наші санкції були розроблені, як вони працюють, які наслідки і на кого вони роблять, що дозволено, а що ні. Я поясню, що ми робимо реагуючи на кризу", - розповів Боррель.
Нагадаємо, Кремль намагається отримати прибуток, продаючи вкрадене в Україні зернопостраждалим від посухи країнам Африки. Декому з них загрожує голод.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.