Посольство рф у ПАР опублікувала пост про нібито ліквідацію підполковника Клаудіо Кастільї під час російсько-української війни. Рим назвав це повідомлення елементом психологічної війни
Росія повідомила про нібито вбивство італійського підполковника Клаудіо Кастільї на війна в Україні. Італія спростувала цю заяву держави-агресора. Рим назвав її фейком, який використовується у якості зброї для психологічної війни.
Італійське міністерство оборони застерегло російську сторону від подальшого поширення дезінформації. Також там уточнили, що Кастілья помер своєю смертю в Італії. Про це пише Reuters.
"Міністерство оборони Італії рішуче заперечує цю жахливу брехню, опубліковану в обліковому записі «X» посольства Росії в Південній Африці, і застерігає сіячів ненависті від подальшого поширення цих жахливих фейкових новин. Чи ведеться таким чином психологічна війна, поновлюючи горе родини підполковника Клаудіо Кастільї?", - йдеться в заяві Міноборони Італії.
У вівторок, 23 січня, посольство рф у Південно-Африканській Республіці (ПАР) розповсюдило у своєму акаунті в соцмережі X повідомлення неназваних ЗМІ про нібито "ліквідацію" італійського підполковника Клаудіо Кастільї на війні в Україні. Російські дипломати зазначили, що міністр оборони Італії Гвідо Крозетто відкидає цю інформацію, однак додали, що "щиро йому не вірять". Росіяни також прикріпили до цього фейк про нібито "ліквідацію десятків французьких найманців у Харкові тиждень тому".
Нещодавно Служба безпеки України виявила інформаційно-психологічну операцію (ІПСО), яку російські фахівці реалізували через масштабну email-розсилку на адреси українців. Зокрема, вона приходила представникам державних органів та приватних компаній. У листах росіяни пропонують співпрацю з російськими спецслужбами за винагороду. Тим самим вони намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні.
Також Інформатор писав, що українці почали отримувати повідомлення нібито від Державної служби з надзвичайних ситуацій. У них йшлось про обстріл російськими військовими Хмельницької АЕС. У Національній поліції України зазначили, що ДСНС України не розсилало ці повідомлення та дали декілька порад як захиститись від подібних атак.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.