Росія озброює літаки новими ядерними ракетами: розвідка США оцінила, чи застосують їх проти України

За даними американської розвідки, РФ зберігає близько 1550 розгорнутих стратегічних боєголовок і до 2 тисячі нестратегічних боєголовок, а також розширює сили в Білорусі

Ядерна зброя РФ
РФ озброює літаки ядерними ракетами. Колаж: Інформатор

Росія почала розширювати свої ядерні сили. Зокрема, вона впроваджує нову керовану авіаракету, яка містить тактичний ядерний заряд. Її встановлюють на МіГи та винищувачі типу Су.

Про це йдеться у звіті розвідувального управління Департаменту оборони США. Крім того, про це пише The War Zone.

За даними американської розвідки, наразі Росія зберігає близько 1550 розгорнутих стратегічних боєголовок і до 2 тисячі нестратегічних боєголовок. Крім того, вона розширює свої ядерні сили у Білорусі, створюючи та реконструюючи місця зберігання ядерної зброї та навчаючи білоруські екіпажі поводженню з тактичною ядерною зброєю.

"Однак Росія дуже малоймовірно застосує ядерну зброю у цьому конфлікті, якщо тільки керівництво Росії не вирішить, що режиму загрожує екзистенційна небезпека", - йдеться у документі.

Водночас у The War Zone вважають, що йдеться про спеціальну версію ракети великої дальності Р-37М. Це далекобійна ракета-перехоплювач, яку розробили спеціально для МіГ-31 та адаптвали для багатоцільових винищувачів Су-30СМ, Су-35С та Су-57.

Що відомо про російську ракету Р-37М

Модифіковану ракету Р-37М під шифром "Изделие 610М" закінчили розробляти ще у 2011 році. Однак на озброєння армії РФ вона надійшла лише у 2018 через тривалі випробування та адаптацію.

Це твердопаливна ракета з вагою 510 кг, яка нібито може вражати цілі на відстані до 200 км. Такі показники досягаються лише проти великих і повітряних об'єктів, які не можуть маневрувати, у сприятливих умовах. Утім, це не робить ракету менш грізним озброєнням, хоча інтеграція її спеціальної бойової частини у ракету Р-37М поки офіційно не підтверджена.

Ядерні погрози Путіна

Путін розпочав новий виток бряцання ядерною зброєю наприкінці листопада 2024 року після того, як Байден дозволив Україні атакувати деякі російські об’єкти за допомогою зброї далекої дії, виготовленої у США. Путін переглянув ядерну доктрину Росії, розширивши критерії, за якими країна може завдати ядерного удару.

Попри ці кроки, джерела у розвідці США у 2024 заявили, що ризик російського ядерного удару не зріс і залишається малоймовірним. Тодішній держсекретар Ентоні Блінкен казав, що Китай, ймовірно, відмовив російського правителя Володимира Путіна від застосування ядерної зброї на тлі війни Росії проти України. Пекін міг безпосередньо вплинути на Москву. У Вашингтоні були вкрай стурбовані через таку загрозу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube