Тим часом систематичні атаки на українську енергетичну систему з боку Росії не припиняються
Президент України Володимир Зеленський відповів на критику Заходу ударів по російських НПЗ. Він заявив, що ці удари були вимушеним заходом, спрямованим на захист суверенітету і безпеки країни. За його словами західні партнери повинні підтримувати українські відповіді на агресію Росії.
Про це він сказав на прес-конференції з президентом Фінляндії Александром Стуббом в Києві. Зеленський зазначив, що Росія розуміє тільки мову сили. Вона реагує виключно на потужну відповідь.Тому наші західні партнери мають не лише засуджувати агресію, а й підтримувати українські контрзаходи.
"Деякі (міжнародні організації -ред.) піднімають питання про атаки по НПЗ...Ну тут дуже просто можу цим організаціям відповісти в принципі. Мені здається, для того, щоб врешті-решт зрозуміти як вижити в Харкові, як людям жити без світла без води, треба, напевно, людям приїжджати, дивитися, а потім щось засуджувати чи ні. Розуміти, що Росія окрім сили нічого не розуміє", - заявив Зеленський, відповідаючи на запитання, чи часто він розмовляє з міжнародними партнерами стосовно ударів по НПЗ і заводах РФ, зокрема в Татарстані.
Президент додав, що попри всі засудження, удари по нашій енергетиці, блекаути, підриви інфраструктури та інші ворожі дії з боку Росії не припиняються. Це означає, що подібні заходи неефективні та не зупиняють агресора.
"Тобто це говорить, що ці люди розуміють тільки одне - що є потужна відповідь. Навпаки наші західні партнери мають підтримувати українські відповіді", - наголосив Зеленський.
Білий дім не підтримує удари по цілях за межами території України. Про це нещодавно заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на пресконференції після зустрічі з главою французького МЗС Стефаном Сежурне, відповідаючи на запитання журналістів щодо ставлення до ударів по російській нафтовій і газовій промисловості. За його словами, Сполучені Штати Америки з першого дня війни робили все можливе, щоб допомогти Україні захистити себе. Але Білий дім не підтримував удари по цілях за межами України.
Зазначимо, що раніше США закликали Україну перестати завдавати ударів по нафтопереробних заводах на території РФ, що викликало обурення у багатьох. Аргументували Штати свої вимоги тим, що удари безпілотників можуть призвести до зростання світових цін на нафту, а також бензину в США. У результаті це може завадити переобранню президента Джо Байдена восени цього року.
Нагадаємо, вранці у вівторок, 2 квітня, безпілотні літальні апарати вперше долетіли до території Татарстану, де здійснили атаку на підприємства, розташовані в Єлабузі та Нижньокамську. У російському Нижньокамську безпілотник атакував нафтопереробний завод "Танеко". Внаслідок удару на обʼєкті виникла пожежа. За попередніми даними, дрон влучив в одну з установок.
Того ж дня невідомі дрони атакували особливу економічну зону "Алабуга" в російській республіці Татарстан. За непідтвердженими даними, БПЛА вибухнули на території НПЗ "Елаз-Нафтопродукт". Також відомо, що в цьому регіоні окупанти налагодили виробництво "Шахедів". ЗМІ з посиланням на джерела стверджують, що цей завод був уражений завдяки діям ГУР. У прес-службі глави Татарстану заявили, що в результаті "серйозних руйнувань немає, технологічний процес підприємств не порушено".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.