Новий великий наступ Росії у дечому буде схожим із повномасштабним вторгненням, однак такого, як було рік тому, не повториться
Військове командування держави-агресора намагатиметься комбінувати активність на фронті із масованими ракетними ударами по цивільній інфраструктурі.Точного повторення минулорічного повномасштабного вторгнення з боку російської армії під час нового наступу не буде. Але деякі спільні риси в діях російських військ імовірні.
Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив військовий експерт Тарас Жовтенко. Аналітик погодився із оцінками української військової розвідки, яка відзначає, що цього року воєнні і політичні умови відрізняються від подій лютого 2022 року. Але, на його думку, призначення керівником російської окупаційної армії генерала Герасимова, який стояв біля витоків російської агресії ще від 2014 року, вказує на те, що окупанти будуть діяти в тому ж руслі, що й раніше.
“Хоч ми зараз маємо справу з гарячою війною, агресію з боку Російської Федерації проти України, але для нинішнього російського режиму ці дії вкладаються в більш широку гібридну агресію проти України, яка почалася ще у 2014 році. Недарма вони повернули на посаду командувача об’єднаного угруповання військ генерала Герасимова, який, насправді, є в російських реаліях автором цього гібридного підходу загалом, і архітектором операції захоплення Криму у 2014 році, і, зрештою, він же розробляв операцію 24 лютого 2022 року", - пояснив експерт.
Тарас Жовтенко зазначив, що росіяни намагатимуться використовувати маневри, що відволікають, комбінуватимуть посилену активізацію бойових дій на лінії фронту з масованим ракетним обстрілом цивільних об'єктів і цивільної інфраструктури.
"Росіяни, ймовірно, намагатимуться схилити Білорусь хоча б до імітації загрози з північного напрямку, щоб частково досягти тих цілей, які росіяни собі ставлять", - спрогнозував експерт.
На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог провів кілька безуспішних наступальних дій. Також здійснив спробу проникнення диверсійно-розвідувальної групи в районі Фиголівки. Обстріляв з артилерії райони населених пунктів Кам’янка, Гряниківка, Котлярівка і Берестове Харківської області; Невське, Кремінна, Кузьмине, Діброва, Білогорівка на Луганщині та Іванівка і Ямполівка Донецької області.
На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати позиції наших військ поблизу населених пунктів Оріхово-Василівка, Дубово-Василівка, Берхівка, Ягідне і Бахмут. Ворог активно веде повітряну розвідку для коригування вогню артилерії. Обстрілів зазнали райони 18 населених пунктів. Серед них Спірне, Веселе, Дубово-Василівка, Берхівка, Ягідне, Бахмут і Озарянівка.
На Авдіївському та Шахтарському напрямках окупанти вели безуспішний наступ поблизу Новобахмутівки, Водяного, Невельського, Мар’їнки та Пречистівки. Здійснили артилерійські обстріли по близько 20 районах населених пунктів. Зокрема це - Новобахмутівка, Авдіївка, Первомайське, Водяне, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка, Парасковіївка, Новомихайлівка, Вугледар, Велика Новосілка Донецької області.
На Запорізькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів Времівка, Новосілка, Новопіль Донецької області; Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Новоданилівка, Кам’янське Запорізької області та Вищетарасівка на Дніпропетровщині.
На Херсонському напрямку від артилерійського вогню російських окупаційних військ постраждали населені пункти Херсонської області, що знаходяться на правому березі річки Дніпро. Зокрема, Новотягинка, Антонівка та Чорнобаївка.
Раніше ми писали про те, що під Бахмутом росіяни штурмували українських прикордонників та що з цього вийшло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.