Росія може розпочати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва «Північного потоку-2» - екс-радник Путіна

Читать на русском

Його будівництво також загрожує енергетичній безпеці для європейських країн

Читать на русском
Росія може розпочати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва «Північного потоку-2» - екс-радник Путіна

Його будівництво також загрожує енергетичній безпеці для європейських країн

Колишній радник Володимира Путіна Андрій Ілларіонов вважає, що закінчення будування "Північного потоку-2" може означати початок повномасштабної війни Росії проти України. Він також не бачить достатніх кроків США для захисту України від РФ. 

Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Право на владу",передає Інформатор

"Північний потік-2" - це ключовий інструмент, який розв'язує Путіну руки для відкритої війни проти України. До серпня він може бути закінчений. Росія перенаправить газові потоки, Україна втратить гроші, а підтримка з боку Європи може знизитися. Проти будівництва газогону адміністрація США не вживає жодних заходів. Ніяких санкцій", - пояснив Ілларіонов.

Він переконаний, що загроза наступу російських військ на материкову частину України з окупованого Криму зберігається. Найбільш вірогідною датою таких дій він називає кінець липня цього року. Ілларіонов назвав ймовірні місця вторгнення - русло Північно-Кримського каналу, Кінбурнська коса, а також гребля Каховського водосховища і два мости у Херсоні. на його думку, маневри росіян можуть відрізати два українських порти у Херсоні та Миколаєві.

«Це може забезпечити прісною водою Крим, тут знаходиться низка електростанцій, які забезпечують третину електроенергії України», - зазначив Ілларіонов.

Зазначимо, Ілларіонов був радником президента Росії Володимира Путіна з 2000 по 2005 рік.

Нагадаємо, проти будівництва газогону виступають Сполучені Штати, Україна та низка європейських країн. Газогін повинен з'єднати Німеччину та РФ через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. У той же час противники проекту вважають, що це посилить газову залежність Європи від Росії, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову.

Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газогін через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність транзиту газу у великих обсягах через українську газотранспортну систему. Крім того, у Німеччині екологи подали позов проти «Північного потоку-2»

Також Інформатор писав, що Україна і Польща домовилися не допустити реалізації цього проекту .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.