У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ЗСУ виявили рештки нових російських ракет, які збили під час масованого обстрілу
Росія продовжує випускати ракети, але темпи виробництва невисокі, адже це високотехнологічна зброя і для її виготовлення потрібен час.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав речник Командування Повітряних Сил України Юрій Ігнат.
"Ми знаємо, що небагато ракет залишилося у росіян, хоча вони продовжують їх виготовляти. Ті рештки, які були під час крайніх ударів знайдені, свідчать про те, що це свіжі ракети, виготовлялися вони й восени, є і зимові варіанти запчастин", - сказав Ігнат.
За його словами, Росія продовжує випускати ракети, але темпи виробництва невисокі, бо "це високотехнологічна зброя, і вона швидко не виробляється".
Москві вдається діставати комплектуючі для ракет через низку так званих фірм-"прокладок", каже провідний науковий співробітник НАУ, експерт з питань авіації Валерій Романенко. Ці фірми діють через Туреччину, інші країни Близького Сходу і напряму з Китаю. З ним у РФ значно зросла кількість перельотів літаків Ан-124 та Іл-76, якими можуть доставлятися мікросхеми та інша електроніка.
У ГУР кажуть, що зараз у Москві хочуть подвоїти обсяги виробництва ракет. Але через санкції, як вважає Романенко, агресор може "вижати" збільшення виготовлення лиш у 1,5 раза.
У РФ також взялися й за вдосконалення ракет, особливо Х-101 та "Калібрів". На них ставлять системи для створення перешкод радіолокаційним станціям, змінюють навігаційні системи. Однак у цих спробах ворог має й інші проблеми. Це стосується оновлення програмного забезпечення та складнощів з верстатами, зазначає експерт.
"Тобто є велика кількість комплектуючих, які Росія зараз не може отримати, бо все, що хоча б найменшим чином дотикається до військового виробництва, зараз у них дуже обмежено", – розповів Романенко.
Нагадаємо, Україна має намір перевести всіх пілотів на американські винищувачі F-16. Необхідно лише політичне рішення для підготовки наземного персоналу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.