Росія готує понтони для наступу на Куп’янськ, але ЗСУ накривають кожну спробу - ОТУ "Харків"

Російські війська намагаються звести понтонні переправи через Оскіл, щоб перекинути бронетехніку та оточити Куп’янськ. Проте українські Сили оборони постійно виявляють і знищують ці інженерні спроби, не даючи ворогу розширити плацдарм

ЗСУ відбивають ворога під Куп'янськом
Армія РФ не може перекинути техніку до Куп’янська через удари ЗСУ

Російські війська намагаються облаштувати понтонні переправи через річку Оскіл з метою перекидання бронетехніки для потенційного штурму або оточення Куп’янська. Втім, Збройні сили України регулярно зривають ці спроби. Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник оперативно-тактичного угруповання "Харків" Павло Шамшин.

За його словами, обстановка поблизу Дворічної залишається складною. Російські підрозділи намагаються закріпитися на західному березі Осколу, перекидаючи туди піхоту для посилення тиску на північні підступи до Куп’янська.

"Мета росіян очевидна - підготувати умови для оточення або штурму міста. Але щоб реалізувати ці плани, ворогу треба навести надійні переправи через Оскіл, а саме понтони, якими вони змогли б перекидати бронетехніку", - зазначив Шамшин.

Він наголосив, що українська аеророзвідка ретельно стежить за пересуванням ворожих інженерних підрозділів і оперативно передає цілі для вогневого ураження. В результаті, жодної стабільної переправи, придатної для перекидання техніки через Оскіл, росіянам досі не вдалося звести.

Обстановка на фронті

За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом 16 липня відбулося 160 бойових зіткнень. Найбільший натиск російських сил зафіксовано на Покровському та Лиманському напрямках. У Куп’янському районі за добу зафіксовано три атаки - поблизу Кіндрашівки, Синьківки та Загризового.

Крім того, Головне управління розвідки Міністерства оборони оприлюднило кадри, на яких боєць спецпідрозділу ГУР самотужки відбиває ворожий штурм на цьому напрямку. Обстріли Харківщини з боку армії РФ не припиняються. 10 липня внаслідок чергової атаки по Куп’янську загинули двоє людей, ще одну людину було поранено. З кінця травня обстріли міста посилилися. Під вогнем також перебувають населені пункти Богодухівського району. Відомо про численні руйнування та поранення цивільних.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити