Європейські розвідки активно попереджають про диверсії з боку Росії
Європейські розвідслужби попередили свої уряди, що Росія задумує акти саботажу та диверсії по всьому континенту. Перші прояви терактів уже відбуваються.
Про диверсії з боку РФ пише Financial Times із посиланням на слова трьох спецслужб Європи. Журналісти зазначають, що Росія вже почала більш активно готувати вибухи, підпали та заподіяння шкоди інфраструктурі в Європі безпосередньо і через посередників, не переймаючись загибеллю мирних жителів. Причина – Росія взяла курс на постійний конфлікт із Заходом, заявили джерела видання.
"Ми вважаємо, що ризик диверсій, які контролює держава, значно зростає. Зараз Росія, здається, почувається комфортно, проводячи операції на європейській землі з високим потенціалом збитків", — заявив голова внутрішньої розвідки Німеччини Томас Хальденванг.
Високопоставлений представник європейського уряду заявив, що через служби безпеки НАТО надходить інформація про "явні та переконливі підступи Росії", які координуються і мають масштабний характер.
Хоча агенти Москви мають довгу історію таких операцій — і останніми роками здійснювали спорадичні атаки в Європі — з'являються нові свідчення більш агресивних і узгоджених зусиль.
Раніше в Баварії було заарештовано двох громадян Німеччини та Росії, які, ймовірно, задумували підпали і вибухи на військових об'єктах з метою перешкодити постачанням допомоги ЗСУ. Наприкінці квітня у Великій Британії двом чоловікам було пред'явлено звинувачення в тому, що вони влаштували пожежу на складі з вантажами допомоги для України. За версією прокуратури вони працювали на російський уряд.
У Швеції розслідують серію залізничних катастроф, що можуть бути актами саботажу. Росія також намагалася знищити системи сигналізації на чеських залізницях, повідомив FT раніше міністр транспорту країни. В Естонії в лютому співробітниками російської розвідки було скоєно напад на машину міністра внутрішніх справ та журналістів, заявила Служба внутрішньої безпеки країни. Міністерство оборони Франції також попередило про можливі диверсійні атаки Росії на військові об'єкти.
"Очевидний висновок у цьому, що активність Росії справді зросла… Не можна сказати, це відображенням факту, що російські вкладають у це більше ресурсів; чи стають вони більш недбалими та їх ловлять; або ж західна контррозвідка просто стала краще виявляти і припиняти їх… Що б це не було, відбувається багато всього", — сказав старший науковий співробітник аналітичного центру Chatham House Кейр Джайлс.
Один із співробітників розвідки заявив, що диверсійні зусилля Москви не слід розглядати як щось окреме від інших операцій, заявивши, що активізація відображає прагнення Росії чинити максимальний тиск "по всьому фронту". За його словами, Путін наразі почувається "натхненним" і прагнутиме якнайсильніше натиснути на Європу на кількох фронтах — за допомогою дезінформації, саботажу та хакерських атак.
Кремль працює над організацією терактів на території Білорусі, щоб покласти провину на полк Калиновського, із таким твердженням виступив американський Інститут Роберта Лансінга з посиланням на неназваного «представника європейської розвідки».
У публікації стверджується, що Москва давно прагне втягнути Білорусь у війну проти України. Заява Олександра Лукашенка 2 квітня у Гродно про підготовку Білорусі до війни, навчання армії та вступ у військові частини дедалі більшої кількості техніки автори матеріали розцінюють як підтвердження того, що режим "готує населення до реальної війни".
Раніше Інститут вивчення війни (ISW) писав, що Кремль створює умови для операції під "чужим прапором" на кордоні Чернігівської області та у Придністров'ї. Операція на півночі України може мати на меті залучити Білорусь у війну або відвернути українські сили зі східного напрямку. Операція у Придністров'ї може бути спрямована на те, щоб спотворити слова Володимира Зеленського щодо підготовки російських провокацій у Молдові.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що після теракту в Крокусі Telegram впроваджує нововведення лише для українців, росіян та білорусів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.