РНБО займеться перевіркою судів в Україні: Зеленський та Стефанчук розкрили подробиці

Читать на русском

Зокрема, на доброчесність перевірятимуть самих суддів

Читать на русском
Володимир Зеленський
Зеленський розповів про підсумки засідання РНБО. Фото: Офіс президента

Зокрема, на доброчесність перевірятимуть самих суддів

В Україні здійснять повну перевірку судів. Також посилять кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський. За його словами, відповідальність планують підвищити завдяки збільшенню тривалості ув'язнення до 15 років з конфіскацією майна.

“І щоб це стосувалось тих, хто вимагає гроші, хто бере гроші, хто тримає цю систему корупції на всіх її ланках. Наступне: мають бути перевірки доброчесності суддів, і не лише перед призначенням на посаду… Час може, на жаль, змінювати людей, щодо яких на початку роботи в судах був позитивний висновок. І вважаю, що варто перевіряти в тому числі з використанням детектора брехні”, – сказав глава держави.

 

Водночас голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідоми, що перевірять ВРП суддів Верховного суду на предмет причетності їх до скоєння потенційних злочинів. Крім того, перевірять щодо дотримання ними різних обставин, пов'язаних з їх діяльністю, а також на предмет способу їхнього життя.

“Буде зроблена ціла низка заходів, які будуть використовувати при доборі суддів та при подальшій діяльності суддів. Так званий поліграф”, – зазначив він під час брифінгу за підсумками засідання РНБО.

Корупція у судах

Нагадаємо, Всеволода Князєва взяли під варту до 14 липня з можливістю внесення застави у розмірі 107 мільйонів гривень у справі про хабар у розмірі $2,7 мільйона.

Як писав Інформатор, НАБУ і САП викрили можливу схему підкупу керівництва Верховного Суду. Детективи з’ясували, що 2,7 млн доларів хабаря Князєв міг отримати за рішення щодо 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Під час засідання щодо обрання запобіжного заходу Князєв сказав, що всі гроші заробив чесно та за минулий рік перерахував на ЗСУ 2,6 млн грн. Проте прокурори сумнівалися в його щирості та окрім аналізу декларації згадали про оренду квартири в 133 метри квадратних в центрі Києва. Виявилося, що за проживання у такому помешканні суддя платив лише тисячу гривень на місяць.

Ми також інформували, що НАБУ записала переговори  Всеволода Князєва у справі про хабар завдяки впровадженій дівчині-агентці. Вона влаштувалась на роботу в суд та поставила прослуховувальний пристрій. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.