Різдвяна гонка: Антон Дудченко та Юлія Джима фінішували восьмими

Виграла змагання команда Франції

Антон Дудченко

У Гельзенкірхені відбулась традиційна Різдвяна гонка. Змагання біатлоністів проходили на «Фельтінс-Арені». Україну представляли Антон Дудченко і Юлія Джима в основних змаганнях та Олександра Меркушина та Віталій Мандзин серед юніорів.

У середу, 28 грудня у німецькому місті Гельзенкірхен на «Фельтінс-Арені» відбулась Різдвяна біатлонна гонка. У змагання взяв участь і дует із України у складі Юлії Джими та Антона Дудченка.

Змагання проходили у форматі змішаної естафети. На старт вийшли 10 команд.

Першою пройшла гонка з масовим стартом. Джима на першому вогневому рубежі відстрілялась чисто і передала естафету Дудченку сьомою з відставанням від лідера на 10,3 секунди. Дудченко у стрільбі лежачи заробив одне штрафне коло та втратив одну позицію. Стрільбу стоячи Джима провалила, припустившись відразу трьох промахів. Дудченко на другому вогневому рубежі не схибив, але відставання від лідерів гонки норвежців зростало. В підсумку українці фінішували на 9-му місці, а гонку виграла команда Норвегії.

Масовий старт:

• 1. Інґрід-Ландмарк Тандреволд та Ветле-Шостад Крістіансен (Норвегія);
  • 2. Жюлья Сімон та Фаб'єн Клод (Франція);
  • 3. Маркета Давідова та Міхал Крчмарж (Чехія);
  • …..
  • 9. Юлія Джима та Антон Дудченко (Україна).
Результати гонки з масстартом

Гонку переслідування спортсмени розпочинали згідно результатів масстарту. Українська команда стартувала 9-ю з відставанням від лідера у 45 секунд. Взагалі Джима та Дудченко програли норвежцям 1:42,3. Проте за правилами змагань час відставання після масстарту ділиться навпіл і не може бути більшим за 45 секунд. Таке рішення робить Різдвяну гонку більш видовищною.

Норвегія невдало провела першу стрільбу, поступилась лідерством і опустилась на четверте місце. Україна пропустила вперед Італію. Дудченко зміг піднятися на восьму позицію. Тим часом Франція відірвалась від переслідувачів на 22 секунди. Перемогу зі своїх рук французи вже не випустили. Норвежці так і не змогли наздогнати лідера. Австрійський дует  фінішував третім. Юлія Джима та Антон Дудченко дістались фінішу восьмими, випередивши дуети з Італії і Фінляндії.

Гонка переслідування:

• 1.Жюлья Сімон та Фаб'єн Клод (Франція);
  • 2. Інґрід-Ландмарк Тандреволд та Ветле-Шостад Крістіансен (Норвегія);
  • 3. Ліза-Тереза Хаузер та Фелікс Ляйтнер (Австрія);
  • …..
  • 8. Юлія Джима та Антон Дудченко (Україна).
Результати гонки переслідування

Серед юніорських команд також виступала пара із України. У Talent Team Challenge на старт вийшли Олександра Меркушина та Віталій Мандзин. Українці фінішували третіми, пропустивши вперед команди Норвегії та Чехії.

Раніше Інформатор розповідав  про рейтинг найвисокооплачуваних спортсменів 2022 року. Також ми повідомляли про кількість  призових, які заробили збірні за виступи на ЧС-2022.