Рішення про допуск російських спортсменів на Олімпіаду-2024 ще не прийняте

Читать на русском

Це стосується і спортсменів з білоруським паспортом

Читать на русском
Рішення про допуск російських спортсменів на Олімпіаду-2024 ще не прийняте
Ілюстративне фото

Це стосується і спортсменів з білоруським паспортом

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) поки що не обговорює допуск російських чи білоруських спортсменів до участі в літній Олімпіаді 2024 року в Парижі.

Про це повідомляє прес служба МОК.

"Рішення щодо участі спортсменів із російським або білоруським паспортом в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі поки що не ухвалено. Йдеться про їхню участь у міжнародних змаганнях в Азії в майбутньому літньому спортивному сезоні. У жодному з опублікованих МОК документів ви не знайдете згадки про Олімпійські ігри 2024 року в Парижі для спортсменів із російським чи білоруським паспортом", - сказано в повідомленні.

Комітет наголошує, що має намір докласти зусиль для того, щоб на Іграх у Парижі та наступних зимових Олімпійських іграх 2026 року в Мілані та Кортіна-д’Ампеццо "мати сильну команду від НОК України".

Що цьому передувало

Збірним росії та білорусі дозволили взяти участь в Олімпіаді-2024, але під нейтральним прапором. У МОК зазначили, що жодному спортсмену не можна перешкоджати брати участь у змаганнях лише через його паспорт, однак Україну це не влаштовує. Й рішення про повний недопуск учасників з ворожих країн для нашої країни — питання принципове. 

"Наша позиція незмінна: поки в Україні триває війна, російських та білоруських спортсменів не має бути на міжнародних змаганнях! У цьому нас підтримує і Президент нашої держави, і все суспільство", - зауважив президент Національного олімпійського комітету, міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що росія повинна зупинити свою агресію проти України, а вже потім говорити про участь в Олімпіаді:

“Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному. росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху.”


Раніше ми повідомляли, що країна-терорист росія благає не бойкотувати її на Олімпіаді-2024.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.