Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Український метал, руда, зерно може стояти на кордоні до 90 днів
ЄС, Великобританія, США, щоб підтримати економіку України та подолати дефіцит на ринках, що виник через запровадження антиросійських санкцій, скасували ввізні мита для українських товарів, зокрема для металургійної продукції. Але попри те, що металургійні підприємства України починають запускати виробництво, вони не можуть скористатися цими перевагами через величезні черги, що утворились на митницях. Натомість Туреччина та Китай, які не підтримують антиросійські санкції та купують у рф металургійну продукцію з великими знижками, активно заповнюють спраглий ринок Європи.
Про це Інформатору стало відомо з коментаря директора ГМК-Центр Станіслава Зінченка.
“Сьогодні ринки металу у світі поділились на дві частини: ті, на яких є продукція з рф (Китай, Іран, Туреччина, інші країни Азії, які не підтримали антиросійській санкції) та ті, на яких її немає через західні санкції. Зараз на тих ринках, де металургійна продукція з росії присутня, сильно впали ціни на неї через надлишок пропозиції.
Країни ЄС, США, Канада та ін. ввели санкції проти росії та певний час відчували дефіцит через те, що, з одного боку, припинилось постачання російської продукції, а з іншого — сильно скоротились поставки української металургійної продукції, зокрема напівфабрикатів, на металургійні підприємства Європи. Азовсталь, ММК Ілліча, Запоріжсталь, АрселорМіттал Кривий Ріг та інші українські підприємства припинили роботу під час війни або дуже скоротили її обсяги. Це призвело до зростання цін на металургійну продукцію в Європі.
Але протягом останнього тижні ми спостерігаємо за падінням цін через постачання металургійної продукції до Європи з Китаю, Туреччини, Ірану, з країн, до яких хлинула дешева російська продукція (рф продає її з репутаційним дисконтом у 40%, щоб знайти хоч якихось покупців). Падіння цін у Європі таке стрімке (на 25-30%), що деякі виробники починають зупиняти заводи. Зараз ринки переживають переломний момент через цінову нестабільність та дефіцит сировини разом з довгим часом постачання з України.
Сьогодні український метал, руда, зерно може стояти на кордоні до 90 днів! Зараз у черзі на митниці стоїть 45 тис. вагонів. Все це створює тимчасові дефіцити або кризу постачання, чим можуть користуватися трейдери.
Металургійні заводи України почали запускатися, але через проблеми з логістикою вони не можуть вивезти свою продукцію.Через це країни Європи продовжать закривати свій попит металом з Туреччини та Китаю”, - відзначив Станіслав Зінченко.
Про значення зруйнованих росією ММК Ілліча та Азовсталі для економіки Європи та США Інформатор писав тут.
Ольга Палій