Головна
Україна
Політика
00:18, 28 Вересня
Информатор UA

Интро

Президент Володимир Зеленський заявив, що росіяготує підґрунтя для зриву зернової ініціативи. У москві звучать відповідні заяви. Тому діяти треба негайно. Як передає Інформатор, про це Зеленський розповів у вечірньому зверненні 28 вересня. "Сьогодні в москві прозвучали чергові брехливі заяви щодо дуже важливого досягнення України та наших партнерів - відновлення нашого морського зернового експорту. Очевидно, що росія готує ґрунт, щоб спробувати зірвати зернову ініціативу. Інформуємо партнерів щодо цього", - сказав він. Глава держави додав, що статистика експорту "абсолютно прозора" та доступна нашим партнерам. "Більше п'яти мільйонів тонн агропродукції відправлено на експорт з трьох наших портів. 232 судна вийшли. Якщо взяти тільки країни Африки, то наша агропродукція вже експортована в Алжир, Ефіопію, Єгипет, Лівію, Кенію, Сомалі, Судан, Туніс. Щоб росія не поставила ці країни знов в умови продовольчої кризи, діяти потрібно негайно", - додав Зеленський. Зернова угода Раніше Дмитро Кулеба попереджав, що росія спробує зірвати продовження угоди. За його словами,ближче до завершення її дії в листопаді ми побачимо спроби рф поставити цю угоду під сумнів і зірвати її продовження. Ще 7 вересня путін заявив, що зернова угода нібито виявилася обманом. Він вважає, що ситуація щодо вивезення російського зерна "хитро зроблена": хоча прямо обмежень немає, вони є за фрахтом, який зараз виводиться з-під санкцій. путін стверджує, що найбідніші країни нібито не отримали зерно, оскільки воно пішло до Європи. Термін дії документа завершується 19 листопада цього року. Саме тому Київ працює на випередження та обговорює це питання з ООН і Туреччиною.Угода може бути продовжена на такий же період, якщо одна зі сторін не вирішить припинити її дію. Цей документ підписали в Стамбулі 22 липня. Україна підписала договір з Туреччиною та ООН. Аналогічний документ уклала росія. Після цього був розблокований експорт сільськогосподарської продукції з трьох портів на Одещині: Одеса, Чорноморськ та Південний. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Рф готує підгрунтя для зриву зернової ініціативи - Зеленський

Читать на русском

Президент наголосив, що діяти потрібно негайно

Читать на русском
Рф готує підгрунтя для зриву зернової ініціативи - Зеленський

Президент наголосив, що діяти потрібно негайно

Президент Володимир Зеленський заявив, що росія готує підґрунтя для зриву зернової ініціативи. У москві звучать відповідні заяви. Тому діяти треба негайно. 

Як передає Інформатор, про це Зеленський розповів у вечірньому зверненні 28 вересня. 

"Сьогодні в москві прозвучали чергові брехливі заяви щодо дуже важливого досягнення України та наших партнерів - відновлення нашого морського зернового експорту. Очевидно, що росія готує ґрунт, щоб спробувати зірвати зернову ініціативу. Інформуємо партнерів щодо цього", - сказав він.

Глава держави додав, що статистика експорту "абсолютно прозора" та доступна нашим партнерам.

"Більше п'яти мільйонів тонн агропродукції відправлено на експорт з трьох наших портів. 232 судна вийшли. Якщо взяти тільки країни Африки, то наша агропродукція вже експортована в Алжир, Ефіопію, Єгипет, Лівію, Кенію, Сомалі, Судан, Туніс. Щоб росія не поставила ці країни знов в умови продовольчої кризи, діяти потрібно негайно", - додав Зеленський. 

 

Зернова угода 

Раніше Дмитро Кулеба попереджав, що росія спробує зірвати продовження угоди. За його словами, ближче до завершення її дії в листопаді ми побачимо спроби рф поставити цю угоду під сумнів і зірвати її продовження

Ще 7 вересня путін заявив, що зернова угода нібито виявилася обманом. Він вважає, що ситуація щодо вивезення російського зерна "хитро зроблена": хоча прямо обмежень немає, вони є за фрахтом, який зараз виводиться з-під санкцій. путін стверджує, що найбідніші країни нібито не отримали зерно, оскільки воно пішло до Європи. 

Термін дії документа завершується 19 листопада цього року. Саме тому Київ працює на випередження та обговорює це питання з ООН і Туреччиною. Угода може бути продовжена на такий же період, якщо одна зі сторін не вирішить припинити її дію.

Цей документ підписали в Стамбулі 22 липня. Україна підписала договір з Туреччиною та ООН. Аналогічний документ уклала росія.

Після цього був розблокований експорт сільськогосподарської продукції з трьох портів на Одещині: Одеса, Чорноморськ та Південний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.