“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Президент наголосив, що діяти потрібно негайно
Президент Володимир Зеленський заявив, що росія готує підґрунтя для зриву зернової ініціативи. У москві звучать відповідні заяви. Тому діяти треба негайно.
Як передає Інформатор, про це Зеленський розповів у вечірньому зверненні 28 вересня.
"Сьогодні в москві прозвучали чергові брехливі заяви щодо дуже важливого досягнення України та наших партнерів - відновлення нашого морського зернового експорту. Очевидно, що росія готує ґрунт, щоб спробувати зірвати зернову ініціативу. Інформуємо партнерів щодо цього", - сказав він.
Глава держави додав, що статистика експорту "абсолютно прозора" та доступна нашим партнерам.
"Більше п'яти мільйонів тонн агропродукції відправлено на експорт з трьох наших портів. 232 судна вийшли. Якщо взяти тільки країни Африки, то наша агропродукція вже експортована в Алжир, Ефіопію, Єгипет, Лівію, Кенію, Сомалі, Судан, Туніс. Щоб росія не поставила ці країни знов в умови продовольчої кризи, діяти потрібно негайно", - додав Зеленський.
Раніше Дмитро Кулеба попереджав, що росія спробує зірвати продовження угоди. За його словами, ближче до завершення її дії в листопаді ми побачимо спроби рф поставити цю угоду під сумнів і зірвати її продовження.
Ще 7 вересня путін заявив, що зернова угода нібито виявилася обманом. Він вважає, що ситуація щодо вивезення російського зерна "хитро зроблена": хоча прямо обмежень немає, вони є за фрахтом, який зараз виводиться з-під санкцій. путін стверджує, що найбідніші країни нібито не отримали зерно, оскільки воно пішло до Європи.
Термін дії документа завершується 19 листопада цього року. Саме тому Київ працює на випередження та обговорює це питання з ООН і Туреччиною. Угода може бути продовжена на такий же період, якщо одна зі сторін не вирішить припинити її дію.
Цей документ підписали в Стамбулі 22 липня. Україна підписала договір з Туреччиною та ООН. Аналогічний документ уклала росія.
Після цього був розблокований експорт сільськогосподарської продукції з трьох портів на Одещині: Одеса, Чорноморськ та Південний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.