«Це війна на виснаження. У ній не буде переможців, лише переможені. До цього списку поки входять Росія та Україна, які попри прагнення видати бажане за дійсне, більше втратили, ніж здобули.»
Тож якщо після перегляду виникне лише одне запитання: "Ну то вони все-таки типу пара чи ні?" - значить, ви все зрозуміли.
Президент України прокоментував ракетну атаку росії по Україні
В понеділок, 5 грудня, росія завдала потужного удару по Україні, відзначивши таким чином чергову річницю підписання Будапештського меморандуму. Документа, чия доля дає відповіді на багато і нинішніх запитань про цю країну. Станом на цей час відомо про 4 загиблих в результаті обстрілів. Більшість міст знеструмлені, бо били окупанти саме по енергетичних об'єктах, адже наразі одна з їх головних цілей - занурити українців у темряву.
День був надто складним. Як і кожен день до цього моменту, починаючи з 24 лютого, Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення. Висловив співчуття родинам загиблих, доповів про ситуацію в енергосистемі та розповів про декілька важливих подій.
"Щось просто підписати з цими терористами – миру не буде. Щось просто погодити з ними – точно порушать. Віддати Росії хоча б щось із елементів безпеки інших – означає нову війну. Тому й потрібне принципове продовження наявної політики сумлінних держав світу: тільки демонтаж російських терористичних можливостей, тільки звільнення всієї нашої землі й тільки притягнення вбивць до відповідальності – може дати мир", - сказав Президент.
Що стосується відключень світла, то енергетики одразу розпочали відновлювальні роботи. Найбільш складна ситуація наразі в Вінницькій, Київський, Житомирський, Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій та Черкаській областях. Але фахівці роблять все, щоб повернути стабільність.
"Знову перебої з електрикою в Молдові. Ця ситуація черговий раз доводить, що здатність росії завдавати таких ударів - загроза не одній лише Україні, а мінімум регіону. Коли один терорист дестабілізує життя всіх, спільне завдання - зупинити цей терор. Тому цієї ночі говоритиму про це у своєму зверненні до експертної спільноти Американського інституту вивчення війни й усіх друзів в США", - додав Зеленський.
Ще одна гарна новина - маємо нову декларацію про підтримку євроатлантичного курсу України. Декларацію підписано з Чорногорією. Це вже третя країна після Чехії й Бельгії.
Лишили небо над Україною в спокої росіяни лише о 16:30 - повітряна тривога лунала понад три години. Деякі міста повністю знеструмлені, деінде зникло водопостачання, зв'язок та інтернет. В багатьох містах не працює електротранспорт. Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, енергетична система країни функціонує та залишається цілісною. Рятувальники вже працюють над ліквідацією наслідків атаки, аби повернути світло в кожну домівку
Завдяки вмілій роботі ППО, понад 60 із приблизно 70 зафіксованих ракет вдалося знешкодити в повітрі. Завдяки цьому критичних наслідків для нашої інфраструктури вдалося уникнути. Ми в буквальному сенсі похвилинно слідкували за подіями, - прочитати онлайн ракетної атаки по Україні можна тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Нарешті в україні зявилась особлива відзнака для надзвичайних людей - золот