"Багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
В реаліях нашого життя єдине, що робить нас сильними, надихає, дає надію на завтра — це кохання. Адже людські стосунки, подібні до алмазів, набувають свого сяйва завдяки спільній праці. Це поєднання довіри, терпіння, спільних переживань та досвіду. Через випробування і виклики ми формуємо свої грані, і саме так народжується справжнє кохання, той самий діамант.
Представників ЗМІ ознайомлять з новими правилами безпеки перебування в стінах парламенту
Найближчим часом для журналістів відкриють кулуари Верховної Ради. Після Великодня керівництво апарату парламенту проведе зустріч з медіа. Там представників ЗМІ ознайомлять з оновленими заходами безпеки.
Попередньо в Раді планують відновити практику, яка існувала під час епідемії COVID-19 в Україні. Зокрема, у стінах парламенту зможуть одночасно перебувати лише 20-30 представників медіа. Про це керівник апарату Ради Вʼячеслав Штучний розповів під час круглого столу "Про доступ журналістів до кулуарів Верховної Ради України та відновлення онлайн-трансляцій засідань парламенту", пише "Еспресо".
"Наразі в апараті парламенту розробляють процес доступу медіа. Попередньо планують повернутися до практики, яка існувала під час пандемії , коли у стінах парламенту були присутні від 20 до 30 представників ЗМІ", - йдеться у публікації.
Першу зустріч медіа і керівництва апарату Ради планується провести після Великодня. Журналістам під час заходу представлять оновлені правила безпеки. Коли саме журналісти зможуть потрапити до парламенту наразі невідомо.
В лютому більше 60 медійників, медіа та громадських організацій, які входять до організації "Медіарух", закликали відкрити Верховну Раду для журналістів під час засідань та зняти інші обмеження, введені після початку повномасштабного вторгнення. Медійники пояснили, що якщо у 2022 році обмеження можна було пояснити інтересами нацбезпеки, то у 2024-му ця практика викликає "чимало питань" та шкодить демократії.
"Який сенс говорити про небезпеку від присутності медіа в залі парламенту, коли про хід і результати розгляду законопроєктів суспільство дізнається із прямих трансляцій народних депутатів у соціальних мережах? До того ж парламент - надто велика за кількістю залучених людей структура, щоб його засідання проходили непомітно.
Відтак замість продовження існуючої ситуації недопуску журналістів до будівлі парламенту варто обговорювати заходи безпеки, наприклад, підготовку укриттів", - зазначили в "Медіарусі".
Обмеження доступу до парламенту не завадило журналістам виявити, хто з народних обранців пропускає найбільше засідань Ради. Автори дослідження не брати до уваги пропуски через хворобу чи, приміром, перебування у СІЗО. З'ясувалося, що серед чинних народних обранців є злісні прогульники, які не відвідують Верховну Раду понад два роки поспіль - ще з 2022 року. Зокрема, це Ігор Палиця, Сергій Шахов та інші.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.