“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Документ передбачає впровадження гуманітарних пауз в анклаві
Рада безпеки ООН у середу, 15 листопада, затвердила резолюцію щодо введення у Секторі Гази "гуманітарних пауз". Вони повинні тривати декілька днів, щоб була змога надати допомогу мирним мешканцям. "За" проголосували 12 членів Радбезу.
Як зазначається на офіційному сайті ООН, від голосування утримались США, РФ та Велика Британія. Решта членів Радбезу підтримали документ у повному обсязі. Варто зазначити, що ця спроба ухвалити резолюцію ООН стала п'ятою. У жовтні її виносили на голосування чотири рази й зібрати потрібну кількість голосів не вдалось.
"Раді Безпеки ООН вдалося знайти єдність, прийнявши резолюцію 2712 щодо ізраїльсько-палестинської кризи, яка почалася 7 жовтня, при цьому 12 членів проголосували за, ніхто не проти і троє утрималися (росія, Великобританія, США), закликаючи до «термінового та розширеного гуманітарного коридору» в секторі Газа на «достатню кількість днів», щоб забезпечити повний, швидкий, безпечний та безперешкодний доступ для установ ООН та партнерів", – йдеться у повідомленні.
В Ізраїлі резолюцію Радбезу ООН щодо гуманітарних пауз у Секторі Гази назвали "відірваною від реальності". Постпред Ізраїлю при ООН Гілад Ердан заявив, що в ООН переймаються гуманітарною ситуацією у регіоні, але зовсім не роблять акцент на тому, що до цього призвело. Також організація досі не спромоглась засудити різанину, яку ХАМАС вчинив 7 жовтня 2023 року.
"Радбез щойно ухвалив резолюцію, яка, на жаль, відірвана від реальності на місцях. Вона зосереджена виключно на гуманітарній ситуації в Газі й не згадує про те, що призвело до цього моменту", – сказав Ердан.
Після вторгнення ХАМАС на територію Ізраїлю, влада країни почала операцію зі знищення терористичної організації. Спочатку велись масовані обстріли Сектору Гази, а потім ЦАХАЛ зайшов на територію анклаву.
Армія Ізраїлю вже зачистила частину прикордонних міст, вибила бойовиків ХАМАС з міста Гази та знищила будівлю парламенту терористів. Згодом Ізраїль має намір встановити повний контроль над сектором. Але слова окупація вони намагаються уникати, стверджуючи, що контроль буде не тривалим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.