«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Закон також дозволить Україні приєднається до європейської енергетичної системи шляхом синхронізації
Верховна рада у четвер, 15 квітня, прийняла проект закону "Про сертифікацію системи передавання", що забороняє імпорт електроенергії з Росії та Білорусі і сприяє інтеграції України о енергетичної системи Європи. За цей проект закону проголосували 296 парламентаріїв.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на трансляцію засідання парламенту і документ закону на сайті ВР.
Важливою умовою для цього є сертифікація НЕК "Укренерго",яку проводить Енергетичного співтовариство. Її проведення планується на 2023 рік.
У документі прописано, що оператор системи користується майном, яке забезпечує цілісність об'єднаної енергетичної системи України і оперативно-технологічне управління, магістральні та міждержавні електричні мережі на праві господарчого ведення. При цьому вказане майно залишається у власності держави.
"Оператор системи передавання повинен бути рівновіддаленим від учасників ринку, не надавати переваг окремим його учасникам, в тому числі, в рамках вертикально інтегрованого підприємства, не мати власного інтересу в частині здійснення діяльності на оптовому ринку електричної енергії", - йдеться в пояснювальній записці до документу.
Законопроект передбачає заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.
Крім іншого, проект закону спростить процедуру експорту-імпорту електроенергії між Україною та країнами ЄС (проведення скоординованих аукціонів доступу до міждержавних перерізів).
Раніше Інформатор повідомляв, що Зеленський підписав Закон,який прирівнює е-паспорти до паперових.
Також повідомлялося, що Рада прийняла за основу законопроект,що передбачає тюремний термін за брехню в деклараціях.