“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Законопроєкт підтримало 256 народних депутатів
Парламент підтримав законопроєкт №8011 щодо створення державних гарантій для збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України. Цей законопроєкт підтримало 256 народних обранців. Його ініціаторкою виступила Оксана Дмітрієва
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram. Документ передбачає внесення змін та доповнень до деяких законів України з метою забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство.
За словами Дмітрієвої, вартість зберігання клітин військових-чоловіків впродовж одного місяця становить 500–600 грн. Основні витрати лягають на препарати для вилучення яйцеклітин у жінок. Це 30–40 тисяч гривень на жінку. Всі витрати покриватиме держава.
Ініціативу 16 березня підтримали експери та медики. За їхніми оцінками, рівень народжуваності за останнє десятиліття знизився приблизно від 500 тисяч дітей до 195 тисяч у 2022 році. У секторі оборони, за даними Міноборони, задіяно понад 1 мільйон чоловіків та жінок переважно молодого віку. Через травми, поранення, постійний стрес вони втрачають здоров'я, у тому числі і репродуктивне. Це також вимушена еміграція жінок та дітей може призвести до критичного падіння народжуваності.
Але експерти також зазначали, що документ потребує допрацювання. Зокрема, він має врегулювати юридичні питання щодо наслідування чи утилізації репродуктивних клітин у разі загибелі військовослужбовця, вивезення біологічних матеріалів за кордон, а також розв'язувати проблему з кріобанками. Нині в Україні лише три приватні кріобанки та жодного державного.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.