Необхідну кількість голосів отримав альтернативний проєкт закону №11256-2, який передбачає значно менше зростання акцизу на автогаз
Верховна Рада підтримала в першому читанні підвищення акцизу на пальне. Народним депутатам вдалось ухвалити відповідне рішення лише з третьої спроби. Необхідну кількість голосів - 227 при мінімальних 226 - отримав лише альтернативний законопроєкт №11256-2.
Народний депутат Олексій Гончаренко стверджує, що ініціативу "протягли" з порушенням процедури. Водночас законопроєкт №11256-2 відрізняється від альтернативних, №11256 та №11256-1, які набрали 212 та 218 голосів відповідно, меншим зростанням акцизу на автогаз. Про результати першого читання розповів і колега Гончаренка Ярослав Железняк.
"Рада все ж таки підтримала у першому читанні альтернативний №11256- 2 про підвищення акцизного податку на паливо. За основу саме альтернативний - 227. Там теж норма про газ прописана інакше (менше акциз)", - пояснив Железняк.
Нардеп Гончаренко розповів, що законопроєкт у першому читанні ухвалили "з порушенням процедури" силами парламентарів зі "Слуги народу" та колишніх членів фракції "ОПЗЖ".
Зазначимо, що зараз акциз на пальне в Україні складає:
Якщо ж законопроєкт в чинній редакції ухвалять і в другому читанні, після підписання президентом акциз з 1 липня складатиме:
Далі цей показник підвищуватиметься кожного 1-го січня, починаючи з 2025 року. Детальніше про це - у таблиці (у випадку з LPG дивіться найнижчу колонку).
Члени Української Ради бізнесу, до складу якої входить 116 бізнес-асоціацій різних галузей економіки стверджують, що влада хоче підвищити акциз "без економічного обґрунтування, без розрахунків соціальних наслідків".
Підприємці попередили, що збільшення акцизів на пальне призведе до стрибка роздрібних цін та спричинить зростання собівартості товарів та послуг. Водночас директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн визнав, що мотивація і ціль українського уряду абсолютно зрозумілі. Оскільки українська армія фінансується лише з державного бюджету, а повномасштабна агресія РФ триває вже третій рік, влада потребує залучення більших коштів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.