Human Rights Watch оприлюднила звіт, в якому детально розповіла про жахіття в Маріуполі, за які Путін має відповісти
Міжнародна організація Human Rights Watch (HRW) оприлюднила звіт, присвячений подіям, що відбувалися в окупованому Маріуполі Донецької області. В документі говориться, що російська армія здійснювала неодноразові атаки на цивільні об'єкти та інфраструктуру, що є порушенням міжнародного гуманітарного права. Організація вважає, що путіна необхідно притяти до суду воєнні злочини, скоєні у Маріуполі.
У звіті HRW, який нараховує 215 сторінок, говориться, що внаслідок облоги росіянами міста загинули тисячі мирних мешканців, а також було зруйновано безліч будівель. Попри те, що HRW оцінила кількість загиблих як мінімум 8000 осіб, вони вважають, що реальна цифра може бути набагато вищою.
Документ детально описує дії російських військових підрозділів та високопоставлених чиновників під час облоги. Путін уже є фігурою ордера на арешт за воєнні злочини від Міжнародного кримінального суду, зокрема за його причетність до незаконних викрадень та депортацій українських дітей до росії, зазначає організація. HRW закликала до розслідування наказів президента рф та інших відповідальних осіб за їхню роль у скоєнні воєнних злочинів. Крім того, вони рекомендували притягнути до відповідальності тих, хто перешкоджав наданню гуманітарної допомоги та евакуації з міста.
Також HRW виявила 17 конкретних російських або пов'язаних з росією військових підрозділів, які діяли у Маріуполі під час найбільш інтенсивних бойових дій у березні та квітні 2022 року, а також визначила високопоставлених діячів, які, на думку експертів, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Протягом майже трьох місяців окупанти вели запеклі бої проти ЗСУ за окупацію Маріуполя. Росія розглядала місто як стратегічний приз, адже це дозволило б Кремлю контролювати сухопутний коридор між Кримським півостровом і Донбасом.
Росіяни зрівнювали місто із землею, атакуючи мінометами, важкою артилерією та авіацією. Бойові дії серйозно пошкодили критичну інфраструктуру, включаючи електрику, водопровід, системи опалення та телекомунікації.
Війна перетворила місто на щось невпізнане: тисячі мирних жителів були вбиті під час боїв або померли з інших причин, говориться у звіті. Маріуполь зазнав одних із найгірших руйнувань на початку вторгнення рф.
У серпні 2022 року мінбуд росії заявив про плани "відновити" Маріуполь протягом трьох років. План був запропонований пушиліним. Російська влада очікує, що до 2025 року в Маріуполі проживатиме близько 350 000 осіб (за поточними оцінками близько 150 000), до 2030 року — 450 000, а до 2035 року — 500 000.
Реактивні "Шахеди" вже в Україні: чи правда це, чим вони особливо небезпечні і чи буде Іран передавати росії такі безпілотники на масовій основі - дивіться коментар авіаційного експерта Анатолія Храпчинського.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.