"Історичний день. Запишіть цю дату, позначте її в календарі, вона стане відправною точкою початку кінця російського диктатора. Подія епохальна, дуже важлива", — зазначив експерт.

При цьому Жданов наголосив, що в Гаазі є спеціальна в'язниця для утримання людей, на яких виписаний такий ордер. А це значить, що до закінчення слідчих дій і слухань у справі про незаконну депортацію дітей, Путін міг би вже сидіти за ґратами.

"У Гаазі є спеціальна в'язниця для утримання людей, на яких виписаний такий ордер. До закінчення слідчих дій і слухань у цій справі. Цікаво буде подивитися на реакцію глави КНР Сі Цзіньпіня, як він тепер приїде в Москву і буде зустрічатися з людиною, на яку виписаний міжнародний ордер на арешт", — повідомив експерт. 

Олег Жданов допустив, що сам очільник КНР міг би сам вручити орден на арешт путіну, аби "той швидше дістався" до Гааги.

Стосунки Путіна та Сі Цзіньпіня

Очільник КНР Сі Цзіньпін — друг і соратник путіна. На нього диктатор покладає величезні надії. І саме з ним 20−21 березня 2023 року, має зустрітися президент рф. Темою зустрічі, як вважають аналітики Інституту вивчення війни ймовірно, може стати обговорення схем ухилення від санкцій і зацікавленість Китаю в посередництві у врегулюванні війни в Україні.

"Сі, ймовірно, планує обговорити з Путіним і російськими офіційними особами схеми обходу санкцій, які сприятимуть продажу і наданню китайської техніки Росії", – переконані експерти інституту.


Відомо, що Путін і Сі планують підписати двосторонні документи, зміст яких наразі невідомий, та обговорити актуальні питання всебічного партнерства рф і Китаю. Однак чи захоче Сі Цзіньпін приїхати з візитом до особи, яка підозрюється в скоєнні міжнародного злочину залишається відкритим питанням. 

Що значить новий міжнародно правовий статус Путіна? 

З того моменту, як Міжнародний кримінальний суд ухвалив рішення і видав ордер на арешт путіна — його міжнародно правовий статус змінився. Тепер очільник рф офіційно — підозрюваний у скоєнні міжнародного злочину, і кожна із 132 країн, які ратифікували Римський протокол, зобов’язана арештувати путіна і передати його МКС.

Нагадаємо, у Кремлі вже підбирають заміну путіну.

Також ми писали, що в уряді Німеччині пообіцяли заарештувати путіна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут