Психосоматика сексуальних розладів: що це таке та як впливає на статеве життя

Читать на русском

Сексуальні проблеми можуть бути пов’язані з підсвідомим відчуттям вини, страху або сорому

Читать на русском
Психосоматика сексуальних розладів
Сексуальні проблеми можуть бути пов’язані з підсвідомим відчуттям вини, страху або сорому

Сексуальні проблеми можуть бути пов’язані з підсвідомим відчуттям вини, страху або сорому

Секс - основна тема наших думок і розмов. У розвитку особистості сексуальне бажання грає ключову роль, секс впритул пов'язаний із задоволенням основних потреб і впливає на самооцінку та загалом самоцінність. Багато цікавляться виявом патологічних форм сексуальної поведінки і є хвилювання, наскільки нормальні вияви власної сексуальності.

Проте не слід забувати про таке поняття, як психосоматика, адже сексологи та сексопатологи переконані, що взаємозв’язок існує. Що таке психосоматика? Це так званий психологічний стан, що супроводжується появою фізичних симптомів, що зазвичай не мають медичних причин та пояснення.

Сексуальна дисфункція - це розлади, при яких люди не виявляють природних сексуальних реакцій і зазнають труднощі при сексуальній взаємодії або не отримують задоволення від сексу. Як правило, така дисфункція заподіює людині страждання, хворий випробовує фрустрацію або почуття провини, його самооцінка знижується, виникають проблеми в особистісному спілкуванні.

Як розповідають фахівці Національного Інституту сексології та сексуального здоровʼя, сексуальні проблеми можуть бути пов’язані з підсвідомим відчуттям вини, страху або сорому. Вони можуть бути пов’язані з низькою самооцінкою або проблемами з тілесним відчуттям.

Сексуальне реагування людини представляє цикл з чотирьох фаз: потяг, збудження, оргазм і задоволення. Знижений сексуальний (статевий) потяг - це нестача інтересу до сексу, що призводить до низького рівня сексуальної активності. Коли людина зі зниженим сексуальним потягом все-таки займається сексом, він або вона поводяться цілком нормально або навіть випробовують задоволення. Багато людей виявляють нормальну сексуальну цікавість і збудження, однак їх спосіб життя такий, що вони не прагнуть до сексуальних взаємовідносин. Сексуальні пропозиції викликають у них нудоту, огиду або лякають.

У людей зі зниженим статевим потягом і сексуальною огидою часто зберігаються певні установки, страхи або спогади, які й приводять до дисфункції, наприклад уявлення про те, що секс аморальний або небезпечний. Інші люди настільки бояться втратити контроль своїх сексуальних імпульсів, що абсолютно придушують їх, а деякі жінки панічно бояться вагітності.

Певні психологічні розлади можуть призвести до зниження сексуального потягу і сексуальної огиди. Навіть слабкий рівень депресії може вплинути на статевий потяг, а деяким людям, що страждають від нав'язливих станів й фобій, надто неприємний будь-який фізичний контакт з чужим тілом.

Установки, страхи й психологічні розлади, що визначають знижений статевий потяг і сексуальну огиду, формуються в певному соціальному контексті й, таким чином, деякі соціокультурні чинники також служать причиною розладів. Нерідко люди зі зниженим сексуальним імпульсом стикаються з тиском ситуації - вони переживають розлучення, смерть в сім'ї, втрату роботи або стреси на роботі, неродючість, вагітність.

Експерти зазначають, що в інших людей можуть виникнути проблеми у взаємовідносинах. Часто втрачають сексуальний інтерес люди, у яких склалися нещасливі взаємовідносини в парі - партнери не відчували потяга один до одного або один з них відчував власну безпорадність і домінування іншого.

Але навіть у щасливих пар, якщо один з партнерів виявляється невмілим і неенергійним коханцем, то інший перестає цікавитись сексом. Іноді у партнерів розрізняються потреби в близькості. Той партнер, кому треба більше особистого простору, може випробовувати знижений сексуальний потяг, зберігаючи таким чином дистанцію.

Варто зазначити, що кожен симптом - це сигнал про те, що щось не так, і одночасно напрямок руху для вдосконалення свого життя.

Автор: Маріанна Черкасець

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.