“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Представник проросійської політсили у другому турі може залучити на свою сторону виборців кандидата націоналістичного руху
У суботу, 23 березня, колишній міністр закордонних справ Словаччини 59-річний Іван Корчок здобув перемогу в першому турі президентських виборів. Він зустрінеться у двобої зі спікером парламенту Пітером Пеллегріні, кандидатом від політсили «друга путіна» прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Зузана Чапутова, нинішній президент країни, термін повноважень якої минає, відігравала важливу роль, аби врівноважити політику владної більшості.
Як повідомляє агенція Reuters, Корчок набрав 42,5 % голосів, Пеллегріні — 37,2 %. Явка виборців у першому турі була найвищою за останні чверть століття — трохи більш як 51 %. Важливо, що на третьому місці серед кандидатів проросійський колишній голова Верховного суду Стефан Харабін — 11,75 %. Його підтримує націоналістична партія, яка також входить до коаліції Фіцо, тому, ймовірно, у другому турі їхні голоси відійдуть до Пеллегріні. Другий тур заплановано на 6 квітня.
«Я, звичайно, маю поговорити з десятками тисяч виборців правлячої коаліції, які не згодні з тим, куди уряд тягне Словаччину», — сказав Корчок.
Вибори президента Словаччини стали полем запеклої політичної боротьби, адже країна поляризована на прибічників та супротивників правлячого уряду. Перемога проукраїнського президента може суттєво послабити позиції Роберта Фіцо, лідер популістської партії Smer-SD, який обіцяє повернути Словаччину на «традиційний» шлях і покращити відносини з росією. За конституцією країни президент має обмежені виконавчі повноваження, але впливає на призначення уряду та суддів, може накладати вето на закони та формувати публічні дебати, що активно робила Чапутова, звинувачуючи правлячу коаліцію у спробі узурпації влади.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Розглянемо інцидент, що стався під час візиту президента Зеленського до Одеси, коли ворожа ракета влучила в порт, де перебував глава держави. Чи це випадковість, чи можлива спроба замаху на президента України? Для докладнішого розгляду цієї ситуації ми звернемося до політичного блогера Ігоря Добжанського, який проаналізує можливі зв'язки між інцидентом та діяльністю Росії в Одесі. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.