Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Наразі цей острів перебуває під окупацією - однак навіть стихія проти цього
Величезний шторм, що недавно прокотився узбережжям Чорного моря, зруйнував рукотворний насип окупантів на Херсонщині. Його ворог створив, аби з’єднати острів Джарилгач з тимчасово окупованою материковою частиною Херсонської області. Наразі цього насипу більше не існує.
Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля. Там посилаються на супутникові знімки від 30 листопада.
Станом на зараз через той шторм, який мав місце в Чорному морі кілька днів тому, на території Джарилгача утворилося аж три промоїни. Перша - у районі перешийка, там де окупанти створили насип, друга - на відстані 2,1 км, а третя - у 17,5 км від перешийка.
Це чудово видно на супутникових знімках. Тепер острів не має сухопутного сполучення з тимчасово окупованою територією Херсонщини.
"Ворогу протистоїть навіть природа", - зазначили в Міндовкіллі.
Нагадаємо, що Джарилгач - це мальовничий острів на півдні України, адміністративно він належить до Херсонської області. Не дивлячись на те, що він має унікальну природу та загалом дуже красивий, острів є безлюдним.
В 2022 році російський агресор тимчасово окупував цю прекрасну місцину. З притаманним росіянам варварством вони спалили усю заповідну рослинність на Джарилгачі. Пожежа тривала майже тиждень.
Ворог же потому створив на острові свою військову базу, а точніше - полігон. Там зберігається зброя та проводяться навчальні стрільбища. Зазначимо, що українські захисники якось вже напрочуд вдало поцілювали якраз у цей полігон.
Тоді ж окупаційні війська для безперешкодного потрапляння на острів і облаштування там полігону ще навесні 2022 року засипали Лазурненську промоїну. Така ізоляція Джарилгацької затоки від моря несла вкрай негативні наслідки для її екосистем.
"Джарилгацька затока з островом – це одне з 22 найбільш важливих та унікальних водно-болотних угідь планети, що охороняються Рамсарською конвенцією. Тут живуть унікальні види дельфінів – білобочка й афаліна", - повідомляє Міндовкілля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.