Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Горить зона абсолютної заповідності у національному парку, де обмежене навіть відвідування людьми
На острові Джарилгач палає найцінніша степова ділянка в Національному природному парку. Надзвичайники не можуть потрапити до парку аби загасити вогонь через те, що ця територія вважається тимчасово захопленою. Екологи б’ють на сполох, оскільки парк палає вже п'ятий день, а на території парку концентрується найбільша кількість копитних, що мешкають на Джарилгачі.
Про це повідомляє Українська Природоохоронна Група.
"З перших днів повномасштабного вторгнення Джарилгач перебуває в окупації. Ділянка, що горить протягом 5 днів, - зона абсолютної заповідності у національному парку, де обмежене навіть відвідування людьми. Тут зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова (решта території в різній мірі заболочена або періодично підтоплюється) та популяції всіх рідкісних степових тварин, які є на острові", - пояснюють в Українській Природоохоронній Групі.
Ділянка, що нині охоплена вогнем отримала охоронний статус як заказник ще в 1974 році. Пізніше там створили національний парк. Зараз же на цій території, зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова.
"Без сумніву, пожежа, яку ніхто навіть не намагається загасити, принесе колосальні втрати біорізноманіттю острова", - прогнозують екологи.
Наслідки для екології поки оцінити об'єктивно неможливо. Однак, як наголошують екологи, навіть якщо на острові не відбуватимуться бойові дії, шкідливим є навіть звичайне перекривання протоки. Оскільки створення сухопутного "мосту" між островом та материком і перебування там росіян створюють серйозні ризики для природи.
Окупація Джарилгача
Острів Джарилгач росіяни збиралися зробити своєю військовою базою. Вони перетворили заповідник на полігон і проводили там навчання. Однак, їхнім планам зашкодили українські захисники, які вдало відпрацювали по скупченню російських окупантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.