Протестувальники, які розсипали українське зерно у Польщі вже постали перед судом: які їм світять терміни

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, що польський уряд реагує на подібні випадки

Денис Шмигаль, розсипане зерно
Денис Шмигаль розповів про долю поляків, які розсипали українське зерно

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що поляки, які взяли участь в провокаціях та розсипали українське зерно з вантажівок на кордоні з Польщею вже постали перед судом країни. Тепер їм загрожує до пʼяти років позбавлення волі. За його словами, до протестів у Польщі причетні проросійські політичні сили. Вони також причетні до організації провокацій.

Про це він розповів на форумі "Україна. Рік 2024". Чиновник відзначив, що польський уряд реагує, адже правоохоронці вже відкрили кримінальні провадження проти порушників. 

"Протести відбуваються на фоні війни, тобто є підтримка радикальних і проросійських політичних сил на території Євросоюзу, зокрема в Польщі", – наголосив Шмигаль.

Посадовець додав, що ці акції стали підґрунтям для провокацій. Зокрема, протестувальники вдавались до навмисного розсипання українського зерна. 

Зі свого боку, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков розповів, що українська сторона в угоді з польською владою нічого не порушувала. Збіжжя з України офіційно не потрапляє на польський ринок.

Диверсії проти українських постачальників зерна

23 лютого Міністерство інфраструктури України повідомило, що невідомі особи на залізничному пункті пропуску "Дорогуськ" висипали з вагонів українську агропродукцію. Зазначалось, що ці зерновози мали б їхати транзитом через Польщу до Німеччини у місто Гамбург. Вони були наповнені ріпаком. Інцидент стався близько 9 години ранку того ж дня. Злочинці пошкодили ріпак у трьох вагонах. Українське посольство в Польщі відреагувало та надіслало офіційну ноту до польських органів влади, аби вони знайшли та притягнули до відповідальності тих, хто це зробив. 

Також невідомі пошкодили 160 тонн українського зерна на польській залізничній станції. Це сталось вночі з 24 на 25 лютого на станції Котомеж. Там розсипали українську агропродукцію з 8 напіввагонів. Вантаж мав дійти до порту Гданськ, а звідти вже до інших країн світу.

"Українська сторона сумлінно виконує свої зобов’язання і згідно з домовленостями з польським урядом не експортує деякі види агропродукції на територію Польщі. Це підтверджено на офіційному рівні – ані зернові, ані кукурудза, ані рапс – не залишається там. Це четвертий випадок вандалізму на польських залізничних станціях. Четвертий випадок безкарності і безвідповідальності" – наголосив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи має сенс будівництво тунелю між Оболонню і Троєщиною у Києві, коли столиця має багато інших важливих проблем? Сьогодні ми розберемо цю тему разом з Олегом Попенком, інфраструктурним експертом. Приєднуйтесь до нашого інтерв'ю, щоб дізнатися більше про перспективи цього проєкт та його співвідношення до реальних проблем Києва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube