Прокурор Кіпер призначений головою Одеської ОДА: Зеленський підписав указ

Читать на русском

Вже колишній головний прокурор Києва займе посаду замість звільненого в березні Максима Марченка.

Читать на русском
Олег Кіпер
Олег Кіпер - новий очільник Одеської ОДА

Вже колишній головний прокурор Києва займе посаду замість звільненого в березні Максима Марченка.

Очільник Київської міської прокуратури Олег Кіпер призначений головою Одеської обласної державної адміністрації. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський.

Інформація про призначення міститься на сайті голови держави.

"Призначити Кіпера Олега Олександровича головою Одеської обласної державної адміністрації", - йдеться в тексті указу від 31 травня.

Призначення Кіпера: що передувало

14 березня Кабмін погодив звільнення голови Одеської ОВА Максима Марченка. Президент підписав відповідний указ на наступний день. Раніше відбулося затримання двох заступників Марченка Олега Муратова та Ігоря Ткачука. Посадовців Одеської ОВА також запідозрили в розтраті грошей для військових. 

У вівторок, 30 травня, Кабінет міністрів погодив кандидатуру очільника Київської міської прокуратури Олега Кіпера на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації. До моменту підписання указу Зеленським обовʼязки голови ОДА виконував Борис Волошенков.

Олег Кіпер: що відомо про голову Одеської ОДА

Олег Олександрович Кіпер народився в 1980 році в селі Тимкове Кодимського району Одеської області. У 2002 році закінчив Одеську юридичну академію. В 2015 році як самовисуванець балотувався до Одеської міськради.

Олег Кіпер почав роботу в органах прокуратури у 2001 році. Працював в Одеській та Івано-Франківській області, останні роки – у Києві. Був заступником начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури України часів Віктора Януковича.

У 2014 році Кіпер потрапив до переліку осіб, яким заборонено обіймати державні посади, відповідно до закону "Про очищення влади". У вересні 2019 року Кіпер через Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) оскаржив люстрацію. Суд визнав рішення про люстрацію безпідставним, а причетність до узурпації влади Януковичем – не встановленою, тож Кіперу повернули посаду старшого прокурора Головного управління нагляду.

11 вересня 2020 року тодішня генеральна прокурорка Ірина Венедиктова призначила Кіпера на посаду керівника Київської міської прокуратури. 

Журналісти проекту "Схеми" повідомляли, що у дружини Кіпера є спільний бізнес із жінкою колишнього заступника генпрокурора Юрія Луценка Сергія Кізя. У 2019 році Марина Кізь стала співвласницею ТОВ "Рент-Техно" разом із дружиною Іриною Кіпер, стверджують розслідувачі. Фірма займається виробництвом електроенергії та наданням техніки в оренду. Також ЗМІ повідомляли, що Кіпер їздив у 10-денну відпустку за кордон під час повномасштабного вторгнення РФ.

Також журналісти повідомляли про наявність у дружини Олега Кіпера російського громадянства. Сам прокурор зауважив, що жінка позбулася його в липні 2022 року через війну і цим процесом нібито займалася Державна міграційна служба України. Станом на січень 2023 дані про російський паспорт Ірини Кізь ще були наявними в реєстрі платників податків рф, писали журналісти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.