Різке падіння сталось після того, як ОПЕК+ переглянула прогноз попиту на нафту на цей і наступний рік
Ф'ючерси на нафту еталонної марки Brent у вівторок, 10 вересня, впала більш як на 4%. Вони сягнули нижче за 70 доларів за барель, що є найнижчим показником від грудня 2021 року. Так ринок реагує на зниження світового попиту на нафту та побоювання щодо можливих надлишків пропозицій.
Про це пише видання CNBC. За їх даними, це друге значне падіння вартості цін на нафту за місяць. На Лондонській біржі нафту Brent торгували за 69,08 долара за барель, на нафту WTI – 65,7 долара за барель, а US – до 65,8 долара за барель. Ціна російської Urals взагалі впала до 60 доларів.
"Китай став найбільшим драйвером зростання попиту на нафту. Світові ціни на нафту марки Brent у вівторок вперше з грудня 2021 року впали нижче за 70 доларів за барель, оскільки ОПЕК знизила прогноз попиту вдруге за два місяці", – йдеться у повідомленні.
Організація країн-експортерів нафти змінила щомісячний прогноз вказавши, що очікує зростання попиту на нафту приблизно на 2 мільйони барелів на добу у 2024 році. Це приблизно на 80 000 барелів на день менше за попередній прогноз, який ОПЕК давав минулого місяця. Група виробників нафти очікує зростання попиту на 1,7 мільйона барелів на день наступного року, але навіть це приблизно на 40 тисяч барелів на день нижче за початковий прогноз.
Варто зазначити, що у серпні ОПЕК знизила прогноз попиту на нафту через падіння споживання у Китаї, який є найбільшим у світі імпортером сирої нафти. А все через зростання продаж електромобілів, які висять над нафтовим ринком уже кілька місяців.
Нещодавно кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що у разі перемоги закінчить війну в Україні ще до нового року. Виявилось, що він розраховує тиснути на Росію цінами на енергоносії, які хоче знизити вдвічі чи більше протягом 12 місяців після вступу на посаду.
За словами Трампа, коли у Путіна нафта коштує $100 за барель, війна триває. Проте президент РФ не зможе воювати з нафтою по 40 доларів за барель. Тож йому доведеться йти на поступки й закінчувати цю війну.
Експерти зазначають, що реалізація подібних економічних заходів до вступу на посаду президента США є малоймовірною, що ставить під сумнів можливість завершення конфлікту в такі стислі терміни, як обіцяє Трамп.
Проте це не єдина заява Трампа щодо війни в України. Раніше він казав, що завершить її завдяки тому, що продемонструє силу. Це те, чого не вистачало Америці в період президентства Джо Байдена.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.