У ПФУ нагадали, що донація – це процедура здавання крові людиною
В Україні допомога по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із захворюванням виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) донорам, які протягом року безоплатно здійснили донацію крові. Право на пільгу при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності підтверджується певними документами. Про це повідомили у Пенсійному фонді України.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" допомога по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із захворюванням виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) донорам, які протягом року безоплатно здійснили донацію крові сумарною кількістю, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, або плазми крові сумарною кількістю, що дорівнює чотирьом разовим максимально допустимим дозам (стаття 20 Закону України від 30.09.2020 року № 931-IX "Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові"). Право на пільгу при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності підтверджується, зокрема, копією довідки за формою 435/о "Довідка щодо надання донорам пільг" із додаванням до неї довідки закладу охорони здоров’я із зазначенням дози та кратності донацій крові або її компонентів, дат донацій або копією посвідчення донора крові. Зазначені документи надаються застрахованою особою страхувальнику, який визначає розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності.
У ПФУ нагадали, що донація – це процедура здавання крові людиною. Стандартна донація крові передбачає максимально допустиму дозу об’ємом 450 мл (без урахування (до 40 мл) крові, вилученої для тестування).
Пацієнти, які мають симптоми COVID-19, грипу чи ГРВІ, можуть оформити лікарняний на п'ять днів онлайн. Для того, щоб його отримати, потрібно діяти за інструкцією:
Друкувати чи приносити документи фізично не потрібно, оскільки уся інформація зберігається у системі. Однак, якщо хвороба не минула після 5 днів, вам потрібно прийти до лікаря особисто, щоб продовжити лікарняний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.