Про що говорили міністри оборони України і США напередодні "Рамштайну"

Читать на русском

Ллойд Остін та Олексійй Резніков готуються до зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбудеться 14 лютого

Читать на русском
Про що говорили міністри оборони України і США напередодні "Рамштайну"
Фото: УНІАН

Ллойд Остін та Олексійй Резніков готуються до зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбудеться 14 лютого

Міністр оборони США Ллойд Остін та міністр оборони України Олексій Резніков провели телефонну розмову напередодні другого "Рамштайну". Найважливіше питання - якнайшвидше постачання засобів протиповітряної оборони та артилерії. 

Про це повідомив Пет Райдер, речник Пентагону.  

"Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III поговорив телефоном з міністром оборони України Олексієм Резніковим щодо пріоритетів контактної групи з питань оборони України (UDCG), яка відбудеться наступного тижня в Брюсселі, включно із протиповітряною обороною та артилерією", - йдеться у повідомленні.

За словами Райдера, Резніков розповів про конкретні потреби зброї у різних місцях України. Зброя, яку обіцли нам минулого місяця, повинна якнайшвидше потрапити на фронт.

"Міністр Остін і міністр Резніков також обговорили важливість якнайшвидшого надання можливостей, обіцяних на UDCG минулого місяця, на поле бою. Міністр Резніков оприлюднив динаміку на місцях в Україні.Обидва лідери пообіцяли підтримувати тісний контакт", - зазначають у Пентагоні. 

 Чому важлива ця розмова? 

Друга зустріч формату "Рамштайн" відбудеться у штаб-квартирі НАТО 14 лютого. А 14-15 лютого проходитиме зустріч міністрів оборони країн НАТО під головуванням генсека Єнса Столтенберга. До цих подій для України було важливо часу було важливо обговорити актуальну ситуацію на фронті та пріоритети для наступного пакету допомоги. 

Нагадаємо, попередня зустріч Контактної групи з оборони України відбулася 20 січня. 

У ній взяли участь керівники оборонних відомств майже 50 країн. Вирішили, що США нададуть 2,5 млрд доларів, Німеччина 1 млрд доларів. Також Україна отримає бронетехніку, артилерію, тисячі снарядів. Декілька країн допомогли системами ППО. Водночас керівники оборонних відомств на той час не дійшли згоди щодо постачання танків Leopard. 

Про що говорили міністри оборони України і США напередодні "Рамштайну" 1

Резніков заявив, що задоволений результатами останнього засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". Глава держави Володимир Зеленський закликав учасників восьмого "Рамштайну" на наступному зібранні розглянути надання Україні винищувачів F-16. В Офісі президента України висловили сподівання, що на наступному "Рамштайні" учасники Контактної групи розглянуть передачу Україні літаків. Про підсумки "Рамштайну" Інформатор писав тут

Залужний також спілкується з американськими колегами

У суботу, 11 лютого, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та голова Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США Марк Міллі обговорили ситуацію на фронті у телефонній розмові. Про це Головнокомандувач ЗСУ повідомив у своєму офіційному каналі. 

"Поспілкувався телефоном з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Поінформував свого колегу про підсумки останньої масованої ракетної атаки ворога, підкреслив значення засобів протиповітряної оборони і вкотре подякував за їхнє надання. Поділився занепокоєнням у звʼязку з використанням росією морських надводних дронів, що створює загрозу цивільному судноплавству в Чорному морі", - написав він.

Відомо, що Валерій Залужний і Марк Міллі постійно спілкуються між собою від початку повномасштабної війни. Генерали раніше зійшлися на тому, що Україна має добре підготуватися до протистояння, яке може статися у лютому-березні 2023-го року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.