У трьох громадах Чернівецької області посилили режимні обмеження для чоловіків: забороняється зелений туризм, риболовля, прогулянки в лісі
У територіальних громадах трьох районів Чернівецької області влаштували заборонену зону для чоловіків 18-60 років. Вони не мають права перебувати на території, яка знаходиться ближче як п'ять кілометрів до кордону з Румунією. Прикордонники пояснюють, що спроби втечі за кордон почастішали, тому ввели такі обмеження для чоловіків призовного віку.
Про це повідомляє Чернівецький прикордонний загін у Facebook. Пояснюють, що отримали такий наказ керівництва ще 22 лютого 2024 року.
"З початком російської агресії на вказаній ділянці зростає кількість спроб незаконного перетинання держкордону чоловіків віком від 18 до 60 років. На всій ділянці відповідальності Чернівецького прикордонного загону загострюється питання, щодо збільшення кількості спроб незаконного перетинання державного кордону вказаною категорією осіб", - йдеться у повідомленні.
Запроваджені обмеження стосуються Чернівецького, Дністровського та Вижницького районів області. Заборонені зони стосуються таких територіальних громад: Селятинської, Берегометської, Красноїльської, Чудейської, Петровецької, Сучевенської, Кам’янецької, Глибоцької, Тереблечанської, Тарашанської, Герцаївської, Ванчиковецької, Мамалигівської, Лівенецької, Кельменецької, Сокирянської, Вашковецької.
Водночас прикордонники кажуть, що дія обмежень не поширюється на посадових чи службових осіб державних органів і органів місцевого самоврядування. Також у забороненій зоні можуть вільно пересуватися представники правоохоронних органів, цивільного захисту, військовослужбовці Збройних Сил та інших військових формувань працівники комунальних служб і екстреної медичної допомоги.
Нещодавно прикордонники затримали трьох чоловіків, які сподівалися перетнути річку Тису за допомогою надувних камер від шин. Кожен із них витратив по 4 000 доларів США, сподіваючись на допомогу переправників. Але ті зникли разом з грішми, натомість проблеми були у тих, хто їм довірився.
А перед тим з Тиси дістали тіло ще одного чоловіка. Рятувальники шукали у воді зниклого місяць тому жителя Херсонщини, а натомість знайшли іншого потонулого горе-втікача із Закарпаття. Чоловік став 20-м загиблим у Тисі за два роки великої війни.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.