Правила, які можуть врятувати життя: що робити дитині, якщо вона загубилася

Мова йде про життєво важливі моделі поведінк

Правила, які можуть врятувати життя: що робити дитині, якщо вона загубилася

У людних місцях батькам досить відволіктися всього на хвилину, як дитина губиться з виду. Щоб бути знайденою, діти повинні знати, як поводитися наодинці з натовпом і до кого слід звертатися за допомогою.

Волонтери пошуково-рятувальної волонтерської асоціації опублікували гайд про те, що потрібно і що не потрібно робити в разі, якщо загубився, - повідомляє Інформатор .

Мова йде про життєво важливі моделі поведінки, які повинна знати кожна дитина - вони подані в максимально простій і доступній формі, тому їх буде легко запам'ятати.

Правило "СОС"

Стій - як тільки зрозумів, що загубився (не бачиш дорослих, з якими був, або не впізнаєш місцевість) - негайно зупинись *.

* Чим далі від місця зникнення відійде дитина, тим важче її буде знайти.

Оглядися - подивися по сторонах. Можливо, ти побачиш батьків.

СМІЛИВО кричи - не бійся кричати і не бійся свого голосу **. В даному випадку, це - твоя зброя, тому сміливо використовуй її. Поклич маму чи тата, а якщо вони не відгукнулися - залишайся на місці.

** більшість дітей соромляться кричати або звати на допомогу. Поясніть, що в разі небезпеки дитина не повинна соромитися кричати. Опрацюйте це з нею.

Правило трьох "Н"

Ніколи Ні з ким Не йди

Дитині складно розрізнити, де хороша людина, а де погана. Знайомі і незнайомі люди - поняття теж досить відносне, тому вкрай важливо пояснити це правило. Придумайте якесь кодове слово, за яким дитина зможе зрозуміти, це ви дійсно послали знайомого / незнайомого його забрати, або це чужа людина.

Ще один момент - поясніть, до кого можна звертатися за допомогою: поліцейські, медики, рятувальники, охорона, продавці в аптеці або магазині, мами з маленькими дітьми. Проговорите, що варто повідомляти таким людям: сказати, що шукає батьків, назвати їх імена і прізвища, номери телефонів, поліцейським можна назвати адресу проживання. Якщо дитина не знає цього - варто завчити, або записати на тому, що завжди в неї під рукою.

Найголовніше - поясніть, що відходити від місця, де загубилася, дитина може тільки зі співробітником поліції.

ДОРОГА ДОДОМУ

  1. Завжди повертайся вчасно або попереджай, що запізнюєшся.
  2. Ніколи не розмовляй і нікуди не йди з незнайомими людьми (правило - вище). Навіть якщо дорослий обіцяє щось купити, подарувати, принести, показати - ігноруй. Якщо просить про допомогу - пам'ятай: доросла людина ніколи не буде просити допомоги у дитини.
  3. Намагаються кудись відвести - голосно кричи. Приклад: «Я вас не знаю / Ви не мій тато / не моя мама».
  4. Ходи додому завжди одним і тим же шляхом , освітленими вулицями. Якщо освітлення немає - не соромся просити батьків зустріти тебе або розмовляй з ними телефоном, поки йдеш.

ТРАНСПОРТ

  1. Якщо залишився на зупинці, а дорослий поїхав - стій на місці. За тобою обов'язково повернуться *.
  2. Якщо дорослий вийшов на зупинці, а ти поїхав далі - вийди на наступній зупинці і чекай. За тобою прийдуть *.

*Варто домовитися про це з нею заздалегідь - на розмову піде пару хвилин, але за такої ситуації дитина буде чітко знати, що робити, а не панікувати.

  1. Поїхав далеко - звернися по допомогу до водія або контролера. Вони допоможуть.

ЛІС

  1. Не ходи до лісу без батьків.
  2. Вдягай яскравий одяг.
  3. Візьми з собою свисток, заряджений телефон.
  4. Якщо загубився - пам'ятай правило «СОС»: стій, оглядися, сміливо кричи.
  5. Відповідай шумом на шум: використовуй свисток, бий палицею по дереву або, якщо в змозі, кричи.
  6. Не сиди на землі - зроби імпровізовану лежанку з гілок.
  7. Ніколи не підходь до водойм, навіть якщо дуже хочеш пити.
  8. Не їж гриби та ягоди.

Раніше ми розповідали про те, що робити,якщо дитина проковтнула сторонній предмет, і як її врятувати, якщо вона вдавилася.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube