"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Мова йде про життєво важливі моделі поведінк
У людних місцях батькам досить відволіктися всього на хвилину, як дитина губиться з виду. Щоб бути знайденою, діти повинні знати, як поводитися наодинці з натовпом і до кого слід звертатися за допомогою.
Волонтери пошуково-рятувальної волонтерської асоціації опублікували гайд про те, що потрібно і що не потрібно робити в разі, якщо загубився, - повідомляє Інформатор .
Мова йде про життєво важливі моделі поведінки, які повинна знати кожна дитина - вони подані в максимально простій і доступній формі, тому їх буде легко запам'ятати.
Стій - як тільки зрозумів, що загубився (не бачиш дорослих, з якими був, або не впізнаєш місцевість) - негайно зупинись *.
* Чим далі від місця зникнення відійде дитина, тим важче її буде знайти.
Оглядися - подивися по сторонах. Можливо, ти побачиш батьків.
СМІЛИВО кричи - не бійся кричати і не бійся свого голосу **. В даному випадку, це - твоя зброя, тому сміливо використовуй її. Поклич маму чи тата, а якщо вони не відгукнулися - залишайся на місці.
** більшість дітей соромляться кричати або звати на допомогу. Поясніть, що в разі небезпеки дитина не повинна соромитися кричати. Опрацюйте це з нею.
Ніколи Ні з ким Не йди
Дитині складно розрізнити, де хороша людина, а де погана. Знайомі і незнайомі люди - поняття теж досить відносне, тому вкрай важливо пояснити це правило. Придумайте якесь кодове слово, за яким дитина зможе зрозуміти, це ви дійсно послали знайомого / незнайомого його забрати, або це чужа людина.
Ще один момент - поясніть, до кого можна звертатися за допомогою: поліцейські, медики, рятувальники, охорона, продавці в аптеці або магазині, мами з маленькими дітьми. Проговорите, що варто повідомляти таким людям: сказати, що шукає батьків, назвати їх імена і прізвища, номери телефонів, поліцейським можна назвати адресу проживання. Якщо дитина не знає цього - варто завчити, або записати на тому, що завжди в неї під рукою.
Найголовніше - поясніть, що відходити від місця, де загубилася, дитина може тільки зі співробітником поліції.
*Варто домовитися про це з нею заздалегідь - на розмову піде пару хвилин, але за такої ситуації дитина буде чітко знати, що робити, а не панікувати.
Раніше ми розповідали про те, що робити,якщо дитина проковтнула сторонній предмет, і як її врятувати, якщо вона вдавилася.