У середині березня Кабмін ініціював створення комісії для аудиту Національного антикорупційного бюро, що стало несподіванкою для самого Бюро
Уряд планував провести новий аудит Національного антикорупційного бюро, попри те, що попередню перевірку провели лише торік. Для самого НАБУ ця ініціатива стала несподіванкою. За даними джерел, відповідний проєкт постновки так і не розглянули. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на співрозмовників у Бюро.
Видання зазначає, що негативний висновок аудиту може стати підставою для звільнення директора НАБУ Семена Кривоноса. За інформацією журналістів, у середині березня віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка ініціював проєкт постанови про створення комісії для незалежного аудиту. Причини такої ініціативи не пояснювалися.
"Торік був аудит. Експерти надали нам рекомендації щодо поліпшення роботи - почали їх виконувати. Проєкт постанови, який хотів внести Качка, став для нас великим сюрпризом. Зрештою все закінчилося нічим - уряд так і не розглянув цей документ, але невідомо, що буде далі", - розповів співрозмовник УП у НАБУ.

У виданні звертають увагу, що активність навколо НАБУ та САП відбувається паралельно із труднощами у Верховній Раді, яка не може ухвалювати законопроєкти.
За даними видання, представники влади під час контактів з іноземними партнерами скаржаться, що через підозри з боку НАБУ і САП народні депутати не голосують за закони, пов’язані з євроінтеграцією, співпрацею з МВФ і програмою Ukraine Facility. Журналісти зазначають, що наразі це не виглядає як системна кампанія проти антикорупційних органів, однак створює напружену атмосферу для їхніх працівників.
Влітку парламент ухвалював рішення про обмеження повноважень НАБУ та САП і підпорядкування їх генеральному прокурору. Згодом президент Володимир Зеленський подав законопроєкт про скасування цих змін. Наприкінці липня 2025 року після масових протестів Верховна Рада ухвалила закон, який відновив інституційну незалежність антикорупційних органів.
Наприкінці лютого директор НАБУ Семен Кривонос під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради заявив, що не виключає, що з боку правоохоронців на них можуть здійснюватися нові атаки. За його словами, всі особи, які використовувалися проти Бюро, все ще залишаються на місцях.